fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Európska únia sľúbila zvýšenie vojenskej pomoci Ukrajine a adresovala výzvu Rusku

Brusel viní Moskvu z globálnej krízy potravinovej bezpečnosti.

Máte tip? napíšte nám mailom

24.6.2022 (Webnoviny.sk) – Európska únia vyhlásila, že bude „rýchlo” pracovať na zvýšení vojenskej pomoci Ukrajine a na ďalšej finančnej podpore.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Po prvom dni dvojdňového samitu Európska rada vo štvrtok večer uviedla: „Európska únia je silne zaviazaná poskytovať ďalšiu vojenskú podporu, aby pomohla Ukrajine uplatňovať svoje prirodzené právo na sebaobranu pred ruskou agresiou a na ochranu svojej územnej integrity a suverenity.” Informuje o tom portál cnn.com.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Európska rada zároveň vyzvala Rusko, aby okamžite ukončilo útoky na poľnohospodárske zariadenia a odblokovalo Čierne more, hlavne prístav Odesa, v záujme umožnenia exportu obilia, pričom Moskvu obvinila z globálnej krízy potravinovej bezpečnosti.

„Využívaním potravín ako zbrane vo svojej vojne proti Ukrajine je Rusko jediné zodpovedné za globálnu krízu potravinovej bezpečnosti, ktorú vyprovokovalo,” uviedla Európska rada.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Zbrane
Zdroj: Webnoviny.sk – Európska únia sľúbila zvýšenie vojenskej pomoci Ukrajine a adresovala výzvu Rusku © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií