fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Exriaditeľ odboru NBS ide za podvod a úplatkárstvo v kauze Rapid Life do väzenia, rozsudok je právoplatný

Bývalý generálny riaditeľ odboru dohľadu nad trhom cenných papierov, poisťovníctvom a dôchodkovým sporením NBS Ivan Barri dostal päťročný nepodmienečný trest odňatia slobody.

Máte tip? napíšte nám mailom

27.4.2022 (Webnoviny.sk) – Najvyšší súd SR (NS SR) odsúdil v utorok (26. apríla) v kauze bývalej poisťovne Rapid Life bývalého generálneho riaditeľa odboru dohľadu nad trhom cenných papierov, poisťovníctvom a dôchodkovým sporením Národnej banky Slovenska (NBS) Ivana Barriho na päťročný nepodmienečný trest odňatia slobody.

Úrad špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) vo svojom statuse na sociálnej sieti konštatoval, že NS SR tak vyhovel odvolaniu prokurátora ÚŠP Generálnej prokuratúry. „Úplatky vo výške 11-tisíc eur boli podľa obžaloby poskytnuté za to, že v súvislosti s dohľadom NBS nad spoločnosťou Rapid Life nebudú tejto spoločnosti uložené najprísnejšie sankcie,“ uviedol ÚŠP.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Korupcia, Poisťovňa Rapid Life, Súdy, úplatkárstvo
Zdroj: Webnoviny.sk – Exriaditeľ odboru NBS ide za podvod a úplatkárstvo v kauze Rapid Life do väzenia, rozsudok je právoplatný © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií