fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Fantastická Veronika Vadovičová získala už druhé zlato na majstrovstvách sveta v Al Aine

Do vyraďovacej časti síce Veronika Vadovičová postupovala až zo 7. priečky v kvalifikácii, no vo finále už súperkám nedala šancu.

Máte tip? napíšte nám mailom

10.11.2022 (Webnoviny.sk) – Slovensko získalo na majstrovstvách sveta v športovej parastreľbe ďalší cenný kov, už druhé zlato v Al Aine v Spojených arabských emirátoch vybojovala Veronika Vadovičová.

Skúsená 39-ročná štvornásobná paralympijská šampiónka, ktorá už má istotu štartu na PH 2024 v Paríži, po vzduchovej puške v ľahu ovládla aj vzduchovú pušku v stoji.

Do vyraďovacej časti síce Vadovičová postupovala až zo 7. priečky v kvalifikácii, no vo finále už súperkám nedala šancu. Striebro napokon získala Ukrajinka Iryna Ščetniková, bronz Kórejčanka Lee Yun-ri.

Ešte v utorok bral striebro v malorážke 3×40 mužov Radoslav Malenovský, týmto výsledkom tiež získal miestenku na paralympijské hry v Paríži. Okrem Vadovičovej a Malenovského v SAE štartujú aj Štefan Kopčík, Kristína Funková a Filip Marinov.

Viac k témam: MS v športovej parastreľbe
Zdroj: Webnoviny.sk – Fantastická Veronika Vadovičová získala už druhé zlato na majstrovstvách sveta v Al Aine © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií