fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Farba auta o vás prezrádza viac, než si myslíte. Aká ste osobnosť?

Máte tip? napíšte nám mailom

Vaša obľúbená farba dokáže prezradiť veľa charakterových vlastností, o ktorých možno ani neviete, že máte.

A to neplatí len na autá, ale i na oblečenie. Je všeobecne známe, že určité farby dokážu zmeniť náladu či krvný tlak. Farba sa spája s náladami a pocitmi. Svetlé, pastelové farby nás upokojujú, tmavé alebo pestré farby nás napĺňajú energiou.

V súvislosti so psychológiou farieb našli starí Číňania spojitosť s chuťami.  Zistili, že ľudia, ktorí majú radi modrú farbu, si jedlo poriadne osolia, tí, ktorí majú radi zelenú, obľubujú aj sladkosti a ľudia, ktorí dávajú prednosť fialovej, majú z chutí najradšej horkú.

Ale poďme k preferovaným karosériám. Silno vás to tiahne ku konkrétnej farbe, v ktorej auto vyzerá priam vysnívane? Môže to mať spojitosť s vašimi charakterovými črtami.

Červená

Má dráždiaci, stimulujúci účinok, vyžaruje aktivitu a dynamiku. Napomáha pri vytváraní adrenalínu, znižuje pocit únavy. Často sa s ňou stretávame ako so symbolom sily, ohňa či moci. Majiteľ červeného auta je impulzívny, ambiciózny a miluje život.

Sivá

Je neutrálnou farbou, vyjadruje utiahnutosť, zdržanlivosť, monotónnosť. Pokiaľ vlastníte sivé auto, pravdepodobne ste neradi stredobodom pozornosti a preferujete pokojný životný štýl bez drám.

Prečítajte si tiež:
Pri prvom stretnutí rozhoduje prvých 7 sekúnd. Vďaka týmto 7 tipom sa vám za tento čas podarí urobiť dojem

Modrá

Dokáže vyrovnať energetickú hladinu. Je farbou pokoja, uvoľnenosti, farbou nekonečných citov, vyjadruje citlivosť, jemnosť. Je symbolom vernosti, viery a tradície. Ak ste majiteľom modrého auta, znamená to, že ste stabilný a priamy človek plný optimizmu.

Zelená

Je farbou prírody, nádeje, pokoja a rovnováhy. Má osviežujúci a zároveň aj upokojujúci účinok. Vytvára harmóniu, súlad medzi telom a dušou, znižuje podráždenosť, únavu, uvoľňuje. Ak máte zelené auto, ste vyrovnaný, uvedomelý človek s vlastným názorom, ktorému je jedno, čo si kto o ňom myslí.

Hnedá

farba auta

Odzrkadľuje bezpečnosť, teplo a ustavičnosť. Pokiaľ máte hnedé alebo béžové auto, stojíte nohami pevne na zemi, ste féroví a spoľahliví. Preferujete autá s výkonom a krásnym interiérom.

Žltá

Zmierňuje depresiu, regeneruje vyčerpané nervy, navodzuje dobrú náladu. Je farbou prírody, nádeje, pokoja a rovnováhy. Žltá farba je teplá, má oživujúci účinok, nositeľ tejto farby túži po slobode, po dobrej nálade, po intelektuálnych zážitkoch. Majitelia žltých áut sú veselé kopy a predurčení biznismeni.

Oranžová

farba auta

Zvyšuje koncentračnú schopnosť, kreativitu, chuť do práce a má blahodarný účinok proti depresii. Ak ste majiteľom oranžového auta, znamená to, že sa nebojíte ísť proti akejkoľvek vlne a neexistuje žiadna prekážka, ktorú by ste nedokázali zdolať.

Prečítajte si tiež:
Celá rodina sa rozhodla podstúpiť extrémnu premenu! Po pol roku ich známi ani nespoznali

Čierna

Je farbou noci, smrti, nešťastia a hriechu. Na väčšej ploche pôsobí skľučujúco, to však neplatí pre autá. Pokiaľ ide o vozidlá, čierna predstavuje sofistikovanosť a luxus. Majitelia čiernych áut túžia viesť a mať pod kontrolou. 

Biela

farba auta

Je farbou čistoty, poriadku, neutrality. Ak ste majiteľom bieleho auta, znamená to, že ste pravdivá a čistotná osoba. Vždy sa snažíte dosiahnuť perfekcionizmus, aj keď by ste paradoxne chceli mať jednoduchý život.

A ak náhodou práve uvažujete o kúpe ojazdeného vozidla, odporúčame vám prečítať si tento článok o tom, na čo si treba dať pozor.

Zdroj: webnoviny.sk

Zdroj obrázkov: pexels.com

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií