fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Fico sa pre svoje vyjadrenia dostal na čierny zoznam Ukrajiny

Na čiernom zozname sa nachádzajú osoby, ktoré propagujú názory súvisiace s ruskou propagandou.

Máte tip? napíšte nám mailom

26.7.2022 (Webnoviny.sk) – Bývalý premiér a predseda strany Smer-SD Robert Fico je súčasťou ukrajinského čierneho zoznamu. Nachádzajú sa na ňom osoby, ktoré propagujú názory súvisiace s ruskou propagandou.

Spochybňovanie ruskej agresie

Zaradilo ho tam Centrum boja proti dezinformáciám, pracovný orgán ukrajinskej Rady národnej bezpečnosti a obrany.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Okrem neho bol na zoznam z vyšehradského regiónu zaradený iba poľský historik Tomasz Jankowski. Informovala o tom redaktorka Lucia Yar z euractiv.sk.

Centrum boja proti dezinformáciám zaradilo Roberta Fica na zoznam pre spochybňovanie ruskej agresie na Ukrajine. Bývalý premiér sa vyjadril, že Ukrajina si neplní podmienky Minských dohôd a západ by mal okamžite stiahnuť sankcie voči Rusku.

Rozdelenie do troch skupín

Spomínaný čierny zoznam dovedna obsahuje 75 predstaviteľov podporujúcich ruskú propagandu. Medzi nich patrí napr. francúzska politička Marine Le Pen, bývalý brazílsky prezident Lula de Silva i americký senátor Rand Paul. Okrem politických predstaviteľov sa na zozname nachádzajú novinári či vedci.

Ako informuje Euractiv na svojej webovej stránke, ukrajinské centrum rozdelilo predstaviteľov na zozname do troch skupín. Tých, ktorí sympatizujú s Ukrajincami, ale ospravedlňujú činy Ruska, je celkom 60 percent. V ďalšej skupine, 20 percent, sa nachádzajú tí, ktorí otvorene názorovo podporujú ruského prezidenta Vladimira Putina.

Prečítajte si tiež:
Francúzi si v prvom kole volia budúceho prezidenta, najväčší boj o priazeň voličov zvádza Macron s Le Penovou

Taktiež 20 percent predstaviteľov tvorí i poslednú skupinu, ktorá je proti dodávkam zbraní na Ukrajinu, no ruskú agresiu odsudzuje.

Viac k témam: Dezinformácie, Predseda strany Smer-SD, Ruská propaganda, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Fico sa pre svoje vyjadrenia dostal na čierny zoznam Ukrajiny © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií