fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Francúzi si v prvom kole volia budúceho prezidenta, najväčší boj o priazeň voličov zvádza Macron s Le Penovou

O znovuzvolenie sa uchádza prezident Emmanuel Macron, ktorý čelí silnej konkurencii krajne pravicovej líderky Marine Le Penovej.

Máte tip? napíšte nám mailom

10.4.2022 (Webnoviny.sk) – V nedeľu ráno sa vo Francúzsku začali prezidentské voľby. Jednému z dvanástich kandidátov môže svoj hlas odovzdať zhruba 48 miliónov oprávnených voličov. Volebné miestnosti budú vo väčšine miest otvorené do 19:00, v niektorých väčších mestách do 20:00.

Prezident Emmanuel Macron sa uchádza o znovuzvolenie do ďalšieho päťročného funkčného obdobia. Čelí silnej konkurencii krajne pravicovej líderky Marine Le Penovej.

Okrem nich kandidujú napríklad krajne ľavicový politik Jean-Luc Mélenchon, ďalší krajne pravicový kandidát Éric Zemmour či konzervatívna kandidátka Valérie Pécresseová. Ak jeden z kandidátov nezíska viac ako polovicu hlasov, uskutoční sa druhé kolo volieb, ktoré je naplánované na 24. apríla.

Viac k témam: Prezidentské voľby vo Francúzsku, Prezidentský kandidát
Zdroj: Webnoviny.sk – Francúzi si v prvom kole volia budúceho prezidenta, najväčší boj o priazeň voličov zvádza Macron s Le Penovou © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií