fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Finančník Kvietik pôjde na slobodu, Najvyšší súd vytkol vyšetrovateľom protiprávny postup

NS SR tým určil ukončenie väzby obvineného dňom 19. júna, okrem iného konštatoval protiprávny účelový postup vyšetrovacích orgánov pri vznášaní nových obvinení voči Kvietikovi a iným verejne známym osobám.

Máte tip? napíšte nám mailom

11.6.2022 (Webnoviny.sk) – Najvyšší súd SR (NS SR) v senáte pod vedením Juraja Klimenta svojím rozhodnutím z 10. júna zrušil uznesenie Špecializovaného trestného súdu z 3. júna 2022 a zamietol návrh prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry na ďalšie predĺženie väzby obvineného Martina Kvietika do 19. septembra. Informoval o tom obhajca finančníka Dušan Ivan.

Účelový postup pri vyšetrovaní

Ako ďalej vysvetlil, NS SR tým určil ukončenie väzby obvineného dňom 19. júna. Ivan doplnil, že vo svojom rozhodnutí najvyšší súd okrem iného konštatoval protiprávny účelový postup vyšetrovacích orgánov pri vznášaní nových obvinení voči Martinovi Kvietikovi a iným verejne známym osobám 9. mája, o ktorých bola verejnosť informovaná viacerými médiami.

Finančník Martin K. čelí obvineniu v rámci kauzy korupcie na Slovenskom pozemkovom fonde (SPF). Spolu s ním v rámci akcii Latifundista a Feudál obvinili napríklad aj bývalú riaditeľku SPF Gabrielu Bartošová a jej predchodkyňu Adrianu Šklíbová.

Zneužívanie agrodotácií

Polícia obvinených stíha pre trestné činy založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, prijímanie úplatku, podplácanie a zneužívanie právomoci verejného činiteľa.

Prečítajte si tiež:
Nadúmrtnosť na Slovensku opäť stúpla, COVID-19 bol štvrtou najčastejšou príčinou a podľahol mu každý deviaty zomretý

Kvietik tiež čelí obžalobe v kauze Dobytkár spojenej s korupciou na Pôdohospodárskej platobnej agentúre (PPA).

Viac k témam: Súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Finančník Kvietik pôjde na slobodu, Najvyšší súd vytkol vyšetrovateľom protiprávny postup © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií