fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Firmy za vlaňajšok odviedli do štátneho rozpočtu na dani z príjmov vyše troch miliárd eur

Najviac sa vlani darilo priemyselným spoločnostiam, veľkoobchodu, maloobchodu, finančným či poisťovacím firmám.

Máte tip? napíšte nám mailom

23.7.2022 (Webnoviny.sk) – Firmy odviedli za minulý rok do štátneho rozpočtu daň vo výške 3,2 miliardy eur. V porovnaní s rokmi 2020 a 2019 ide o nárast na úrovni pol miliardy eur, teda o 18,2 %.

Najviac sa vlani darilo priemyselným spoločnostiam, veľkoobchodu, maloobchodu, finančným či poisťovacím firmám. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa finančnej správy Martina Rybanská.

Priemysel a obchod zabrali

„Z daňových priznaní k dani z príjmov právnických osôb podaných k 30. júnu 2022 vyplýva, že firmy priznali za zdaňovacie obdobie roku 2021 celkovú daň vo výške 3,2 miliardy eur,” uviedla hovorkyňa.

Finančná správa eviduje nominálny medziročný rast v sume 186 miliónov eur v priemysle a 108 miliónov eur vo veľkoobchode a maloobchode.

Čísla nie sú konečné

Výrazne vyššiu daň medziročne priznali aj spoločnosti z finančného sektora, podnikajúce v oblasti nehnuteľností či odborných činností. Uvedené čísla však podľa Rybanskej nie sú konečné.

„Finančná správa očakáva ďalší nárast priznanej dane z príjmov právnických osôb vzhľadom k tomu, že viaceré (aj veľké) daňové subjekty s príjmami zo zahraničia majú termín podania daňového priznania k dani z príjmov do konca septembra 2022,” dodala.

Prečítajte si tiež:
Slovensko dostalo zálohové platby takmer za 200 miliónov eur, Eurokomisia schválila programy politiky súdržnosti

Viac k témam: daň z príjmu právnických osôb, Dane
Zdroj: Webnoviny.sk – Firmy za vlaňajšok odviedli do štátneho rozpočtu na dani z príjmov vyše troch miliárd eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií