Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Okrem Oliviera Girouda bol dôležitou postavou Francúzska na ceste za víťazstvom nad Austráliou i stredopoliar Adrien Rabiot.

23.11.2022 (Webnoviny.sk) – Francúzski futbalisti v utorňajšom dueli D-skupiny majstrovstiev sveta v Katare proti Austrálii potvrdili, že na turnaji na Blízkom východe budú poriadne silní i bez svojej najväčšej hviezdy – útočníka Karima Benzemu.

Viac o téme: MS vo futbale 2022

Hráč Realu Madrid sa deň pred začiatkom šampionátu zranil na tréningu národného tímu, a hoci namiesto neho nepovolali žiadnu náhradu a oficiálne stále figuruje na francúzskej súpiske, Benzema odstúpil z podujatia.

Giroud dostal šancu a skóroval

Dokonale tak platilo príslovie „smola jedného je šťastím druhého“. V stretnutí proti Austrálii dostal šancu vo francúzskom útoku Olivier Giroud a odvďačil sa za ňu dvomi zásahmi do siete „protinožcov“.

Tí viedli od 9. minúty po zásahu Craiga Goodwina, no neskôr Francúzi zabrali, keď sa okrem dvojgólového Girouda strelecky presadil i Adrien Rabiot a Kylian Mbappé.

Dotiahol sa na Henryho

Samotný Giroud má po zápase s Austráliou na konte už 51 reprezentačných zásahov, čím sa dotiahol na rekordéra francúzskeho národného mužstva Thierryho Henryho. Ďalším gólom sa tak Giroud stane najlepším strelcom francúzskej reprezentačnej histórie.

„Nie je to len o honbe za rekordmi, ale aj o tom, čo vždy robí na ihrisku. Je to pre nás veľmi dôležitý hráč,“ povedal francúzsky kouč Didier Deschamps.

Pre Girouda sú to tretie majstrovstvá sveta v kariére. Dosiaľ na scéne „mundialov“ zaznamenal tri góly. Pred štyrmi rokmi pri víťaznej ceste Francúzov v Rusku neskóroval, na MS 2014 v Brazílii strelil jeden gól pri víťazstve nad Švajčiarskom (5:2).

„Je výborné pre naše sebavedomie, že sme dokázali otočiť zápas. Aj keď mohli sme streliť viac gólov, pretože sme dobre kombinovali,“ skonštatoval Giroud.

Predviedol sa aj Rabiot

Okrem neho bol ďalšou postavou stretnutia i Rabiot. Hráč talianskeho Juventusu Turín režíroval prvopolčasový obrat svetových šampiónov, keď najprv v 27. minúte hlavičkou vyrovnal a o päť minút neskôr pripravil zásah pre Girouda.

„To, že Adrien hrá na takejto úrovni, je pre nás veľmi dôležité,“ poznamenal Deschamps, ktorého zarmútilo akurát zranenie obrancu Lucasa Hernándeza z úvodu duelu. „Musíme počkať na vyšetrenia, ale, bohužiaľ, vyzerá to dosť vážne,“ podotkol.

V ďalšom dueli „déčka“ sa Francúzi stretnú v sobotu s Dánmi, ktorí pri utorňajšom vstupe do šampionátu iba remizovali s výberom Tuniska 0:0.

Viac k témam: Majstrovstvá sveta MS vo futbale 2022 v Katare
Zdroj: Webnoviny.sk – Francúzi si proti Austrálii poradili aj bez zraneného Benzemu, šancu dostal Giroud a poriadne sa predviedol © SITA Všetky práva vyhradené.