fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Francúzsko žiada vyšetrenie smrti novinára, ktorý bol zabitý v humanitárnom autobuse pri Sjevjerodonecku

Novinár bol zabitý na palube humanitárneho autobusu s civilistami snažiacimi sa ujsť pred bombardovaním.

Máte tip? napíšte nám mailom

30.5.2022 (Webnoviny.sk) – Francúzska ministerka zahraničných vecí Catherine Colonnová vyzvala na vyšetrovanie s cieľom „úplne objasniť okolnosti” smrti francúzskeho žurnalistu na Ukrajine.

„Smrť Frédérica Leclerc-Imhoffa, novinára televízie BFM, ktorý bol dnes zabitý počas pokrývania ukrajinskej evakuačnej operácie neďaleko Sjevjerodonecka, je vážne šokujúca,” vyhlásila v pondelok šéfka francúzskej diplomacie.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

„Francúzsko žiada čo najskoršie transparentné vyšetrovanie, aby sa úplne objasnili okolnosti tejto tragédie,” dodala. Informuje o tom portál news.sky.com.

Novinár bol zabitý v pondelok na palube humanitárneho autobusu s civilistami snažiacimi sa ujsť pred bombardovaním na východnej Ukrajine. Predpokladá sa, že vozidlo vtedy bolo v blízkosti Sjevjerodonecka.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Smrť novinára
Zdroj: Webnoviny.sk – Francúzsko žiada vyšetrenie smrti novinára, ktorý bol zabitý v humanitárnom autobuse pri Sjevjerodonecku © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií