fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Generácia, pre ktorú byť single znamená nebyť šťastný

Máte tip? napíšte nám mailom

Nie je žiadnym tajomstvom, že patríme ku generácii, ktorá má nereálne očakávania v tom, akým smerom by sa mal náš život uberať.

Vo svete plnom médií a americkým filmov očakávame, že šťastný koniec sa dostaví sám od seba bez toho, aby sme pre to museli niečo spraviť. Myslíme si, že len tak z ničoho nič jedného dňa stretneme osobu, s ktorou strávime zvyšok života a všetky problémy sa vyriešia samé.

Manželstvo sa nám javí ako prechádza ružovou záhradou, finančné problémy neexistujú a predstavujeme si, ako budeme vychovávať tri malé deti v dome s bielym plotom, ktorý sme si kúpili ešte ako mladí.

Myslím, že väčšina so mnou bude súhlasiť, keď poviem, že to nie je také jednoduché. Nie každý z nás stretne človeka, ktorý je preňho súdený a rozhodne sa s ním stráviť zvyšok života.

Pre generáciu, v ktorej žijeme, je single život nepredstaviteľný. Aj napriek tomu môžeš byť úplne v poriadku s tým, že si single.

christopher-campbell-50311

Možno ti tvoji známy hovoria, že ak nie si vo vzťahu, si vlastne nechcený. Možno sa aj tebe už vrylo do podvedomia, že ak chceš byť šťastný/šťastná, nesmieš byť single, že potrebuješ lásku od iného človeka, nie sám od seba. Čo nie je úplne správne. Naša hodnota nemá nič spoločné s tým, či sme alebo nie sme vo vzťahu.

Prečítajte si tiež:
Zbystrite! Toto je 5 najčastejších signálov, že tvoj smartfón niekto hackol

Ak chceš byť šťastný s niekým iným, musíš sa najskôr naučiť byť sám so sebou. Spoznávaj sa. „Randi“ so sebou. Zisti, ako reaguješ v rôznych životných situáciách. To je dôležité práve pre to, aby si mohol byť vo vzťahu s niekým iným. Práve spoločnosť však spôsobuje, že si často možno myslíš, že nebyť vo vzťahu je nesprávne a preto vhupneš do vzťahu s prvou osobou, ktorá o teba prejaví záujem. Nezdá sa ti však, že je to nefér nie len voči tebe, ale aj voči osobe, s ktorou sa púšťaš do vzťahu?
Vybuduj si svoju kariéru. Splať svoje dlhy. Choď s kýmkoľvek budeš chcieť. Užívaj si každú minútu svojho single života. Byť single neznamená, že si nechcený, alebo nezaujímavý. Znamená to len, že si poriadne premyslíš, s kým ideš do vzťahu a nevrhneš sa doň len tak s hocikým.

Naučiť sa byť nezadaný a sám so sebou je jednou z najdôležitejších vecí, ktorú v živote musíš zvládnuť.

Zdroj: thoughtcatalog.com

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií