fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Horskí záchranári objavili v Západných Tatrách telesné pozostatky Poliaka, bol nezvestný niekoľko mesiacov (video)

Telo muža našli v žľabe medzi Jakubinou a Hrubým vrchom smerom do Jamníckej doliny.

Máte tip? napíšte nám mailom

2.6.2022 (Webnoviny.sk) – Horskí záchranári objavili v Západných Tatrách telesné pozostatky 58-ročného poľského turistu, ktorý bol nezvestný od 13. januára. Ako informovala Horská záchranná služba (HZS) na svojej internetovej stránke, telo muža našli s pomocou psa v žľabe medzi Jakubinou a Hrubým vrchom smerom do Jamníckej doliny.

„Na záchrannej akcii sa zúčastnili siedmi profesionálni záchranári HZS z Oblastného strediska Západné Tatry, dvaja príslušníci HZS Strediska lavínovej prevencie a šiesti dobrovoľní horskí záchranári zo Západných Tatier,” uviedla HZS.

Pátranie po poľskom turistovi bolo vyhlásené 13. januára 2022, keď záchranári HZS pátrali pozemne aj zo vzduchu v súčinnosti s Letkou Ministerstva vnútra SR a za pomoci dronov. Pre množstvo čerstvo napadnutého snehu sa skončilo pátranie v januári bezúspešne.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Horskí záchranári, úmrtie turistu
Zdroj: Webnoviny.sk – Horskí záchranári objavili v Západných Tatrách telesné pozostatky Poliaka, bol nezvestný niekoľko mesiacov (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií