fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Húfnice z USA už dorazili na Ukrajinu, zatiaľ potvrdili príchod viac ako 90 percent

Nemenovaný popredný predstaviteľ americkej obrany potvrdil, že viac ako 90 % prisľúbených húfnic už dorazilo na Ukrajinu.

Máte tip? napíšte nám mailom

4.5.2022 (Webnoviny.sk) – Viac ako 90 % všetkých húfnic, ktoré Spojené štáty sľúbili dodať Ukrajine, sa už nachádza v rukách ukrajinskej armády. Ako referuje spravodajský web CNN, povedal to nemenovaný popredný predstaviteľ americkej obrany.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Ten potvrdil, že viac ako 90 % z dovedna 90 prisľúbených húfnic už dorazilo na Ukrajinu, kde prišlo aj takmer 90-tisíc zo 144-tisíc kusov avizovanej projektilovej munície.

Dodal, že po odovzdaní už Spojené štáty nesledujú, kde ukrajinské sily nasadia túto vojenskú pomoc. „Kam ide a ako sa používa, je na Ukrajincoch,“ poznamenal.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Americká armáda, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská armáda, vojenská invázia, Zbrane
Zdroj: Webnoviny.sk – Húfnice z USA už dorazili na Ukrajinu, zatiaľ potvrdili príchod viac ako 90 percent © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií