fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Krajiny G7 pošlú na pomoc Ukrajine takmer 10 miliárd dolárov, aby sa mohla aj naďalej úspešne brániť pred okupantmi

Finančná situácia Ukrajiny nesmie mať žiadny vplyv na schopnosť Ukrajiny úspešne sa brániť, zhodli sa podľa nemeckého ministra financií zástupcovia krajín G7.

Máte tip? napíšte nám mailom

20.5.2022 (Webnoviny.sk) – Skupina siedmich najväčších ekonomík sveta G7 sa dohodla na ekonomickej pomoci Ukrajine v objeme 19,8 miliardy dolárov.

Nemecký minister financií Christian Lindner médiám povedal, že na schôdzkach ministrov G7 v nemeckom Königswinteri tento týždeň zmobilizovali 9,5 miliardy dolárov.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Snahy o ukončenie vojny

„Dohodli sme sa, že finančná situácia Ukrajiny nesmie mať žiadny vplyv na schopnosť Ukrajiny úspešne sa brániť,“ povedal na tlačovej konferencii pri príležitosti ukončenia stretnutia ministrov financií G7 Lindner. Ako doplnil, je treba urobiť všetko, „čo je v našich silách, aby sme túto vojnu ukončili“.

Lindner, ktorý bol hostiteľom stretnutia, novinárom už pred jeho začiatkom povedal, že Ukrajina bude v najbližších mesiacoch pravdepodobne potrebovať „množstvo dvojciferných miliárd eur“.

Udržanie ekonomickej stability

Ruská invázia na Ukrajinu sa dotkla takmer každej témy tohtotýždňových rokovaní, či už v súvislosti so znížením závislosti od ruských energií alebo zmenami vzťahov medzi krajinami za účelom udržania ekonomickej stability.

Ministri z Kanady, Francúzska, Nemecka, Talianska, Japonska, Spojeného kráľovstva a USA sa tiež venovali rastúcej inflácii, obavám z potravinovej nestability, dlhovej tiesni krajín s nízkymi príjmami či dopadom pandémie koronavírusu.

Prečítajte si tiež:
Ukrajina je pripravená na ťažkú bitku a odhodlaná zvíťaziť, Zelenskyj žiada od Západu ďalšie zbrane

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Finančná pomoc, Inflácia, Koronavírus, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Krajiny G7 pošlú na pomoc Ukrajine takmer 10 miliárd dolárov, aby sa mohla aj naďalej úspešne brániť pred okupantmi © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií