Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Humenné získalo titul Mesta kultúry, zvíťazilo pre široký rozsah umeleckých a kultúrnych aktivít

Spomedzi troch finálových miest o víťazovi rozhodol Fond na podporu umenia. 

6.11.2023 (SITA.sk) – Titul Mesto kultúry 2024 udelili mestu Humenné. Rozhodol o tom Fond na podporu umenia, ktorý v decembri 2022 vybral prostredníctvom odbornej komisie troch finalistov, a to Brezno, Humenné a Šaľu.

Umelecké a kultúrne aktivity

Odborná komisia sa rozhodla pre mesto Humenné, nakoľko predložený projekt disponuje širokým rozsahom umeleckých a kultúrnych aktivít, ktoré zachovávajú a rozvíjajú kultúrne dedičstvo regiónu.

Ako informoval Fond na podporu umenia, víťazný projekt má veľký potenciál na budovanie personálnych kapacít dôležitých pre udržateľnosť kultúrnej infraštruktúry mesta aj po skončení programového obdobia projektu a reflektuje lokálne témy a prácu s mladým publikom.

Dlhodobý rozvoj miestnej kultúry

Mesto Humenné získalo na realizáciu svojho projektu podporu vo výške takmer 280-tisíc eur. Humenné sa tak stane v poradí piatym Mestom kultúry po úspešných projektoch miest Revúca, Stará Ľubovňa, Nové Zámky a Banská Štiavnica.

Fond na podporu umenia vysvetlil, že cieľom programu Mesto kultúry je podpora dlhodobého rozvoja miestnej kultúry a umenia a tiež spolupráce mesta s inštitúciami zriaďovanými štátom, samosprávou, ako aj neziskovým sektorom.

Dôležitým je aj sprostredkovanie živej skúsenosti obyvateľom a návštevníkom mesta so súčasnými formami umenia s celoslovenským i medzinárodným presahom.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Kultúra, Mesto kultúry
Zdroj: SITA.sk – Humenné získalo titul Mesta kultúry, zvíťazilo pre široký rozsah umeleckých a kultúrnych aktivít © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií