fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Internet je opäť rozhádaný a tentokrát za to môže hrnček! Je hranatý či okrúhly?

Máte tip? napíšte nám mailom

Po šatách, ktoré jedni videli modré a druhí zlaté a po nahrávke, kde časť ľudí počula Laurel a časť Yanny tu je tentokrát hrnček, ktorý sa postaral o to, aby polarizoval spoločnosť.

Zlatý hrnček, ktorý sa objavil vo videu na internete rozhádal ľudí. Tí sa nedokážu zhodnúť, či je jeho tvar okrúhly alebo hranatý. Za všetko môže video, ktoré na YouTube pridal istý Tony Fisher. Na záberoch totiž vidieť ruky, ktoré s hrnčekom hýbu a zároveň odraz tohto obrazu v zrkadle. Zatiaľ však čo ruky držia napohľad okrúhlu šálku, v odraze je vidieť hranatú, a naopak. Aby Tony ukázal, že sa nejedná iba o trik, do pohára nalieval aj mlieko, ktoré miešal lyžičkou.

Hrnček, ktorý polarizoval spoločnosť, navrhol Kokichi Sugihara. Ten využil “čaro” fyziky a ak sa troška podrobnejšie zapozeráte a zamyslíte, určite nájdete správnu odpovedať na to, či je hranatý alebo okrúhly.

 

 

 

Foto: https://www.youtube.com/watch?v=xPrroOtrERY

Zdroj: https://www.indy100.com/article/mug-round-square-illusion-perception-laurel-yanny-the-blue-gold-dress-8489361

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií