fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Irán má Rusom poskytnúť stovky bezpilotných lietadiel, vo vojne by ich mohli použiť ešte tento mesiac

Spojené štáty majú informácie, ktoré naznačujú, že sa Irán chystá vycvičiť ruské sily, aby mohli stroje čo najskôr používať.

Máte tip? napíšte nám mailom

12.7.2022 (Webnoviny.sk) – Rusko sa podľa Bieleho domu obracia na Irán, aby mu poskytol stovky bezpilotných lietadiel na použitie vo vojne na Ukrajine.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Poradca amerického prezidenta pre národnú bezpečnosť Jake Sullivan v pondelok uviedol, že nie je jasné, či už Irán poskytol Rusku nejaké stroje, ale Spojené štáty majú informácie, ktoré naznačujú, že sa chystá vycvičiť ruské sily, aby ich mohli používať už tento mesiac. Medzi spomenutými zariadeniami sú podľa USA aj bezpilotné lietadlá schopné uniesť zbrane.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Irán má Rusom poskytnúť stovky bezpilotných lietadiel, vo vojne by ich mohli použiť ešte tento mesiac © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií