fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Japonsko uvalilo na Rusko ďalšie sankcie, dotknú sa rodín Putina a Lavrova

Japonsko od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu uvalilo na Moskvu viacero sankcií.

Máte tip? napíšte nám mailom

12.4.2022 (Webnoviny.sk) – Japonsko v utorok uvalilo na Rusko dodatočné sankcie a zmrazilo majetok 398 ruským občanom, vrátane dvoch dospelých dcér ruského prezidenta Vladimira PutinaKateriny Tichonovovej a Marie Voroncovovej. Referuje o tom spravodajský web CNN s odvolaním sa na tlačovú správu japonského ministerstva zahraničných vecí.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Nové sankčné opatrenia sa zameriavajú aj na rodinných príslušníkov šéfa ruskej diplomacie Sergeja Lavrova, konkrétne na jeho manželku Mariu Lavrovovú a dcéru Jekaterinu Vinokurovovú. Sankcie na rodinných príslušníkov Putina a Lavrova predtým uvalili i ďalšie krajiny vrátane USA a Spojeného kráľovstva.

Japonsko od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu uvalilo na Moskvu viacero sankcií, vrátane zákazu dovozu ruského uhlia či vodky, zníženia nových investícií v Rusku a zmrazenia ruských aktív vo veľkých bankách.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Japonsko uvalilo na Rusko ďalšie sankcie, dotknú sa rodín Putina a Lavrova © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií