fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Johnson varoval pred rizikom „ukrajinskej únavy“, podľa premiéra im treba ukazovať podporu aj naďalej

Boris Johnson vraví, že by to bola „katastrofa“, ak by ruský prezident Vladimir Putin dokázal získať Donbas a mestá na juhu Ukrajiny.

Máte tip? napíšte nám mailom

18.6.2022 (Webnoviny.sk) – Britský premiér Boris Johnson varuje pred rizikom „ukrajinskej únavy“, ktorá v priebehu vojny nastáva po celom svete. Ako referuje spravodajský web BBC, podľa Johnsona musí Británia naďalej ukazovať, že podporuje Ukrajinu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Rusi sa posúvajú vpred palec po palci a je pre nás životne dôležité, aby sme ukázali, že Ukrajina môže vyhrať a vyhrá,“ povedal Johnson. Tvrdí, že v „behu na dlhú trať“ treba ukázať, že Ukrajine „dávame strategickú odolnosť“, ktorú potrebuje.

Johnson vraví, že by to bola „katastrofa“, ak by ruský prezident Vladimir Putin dokázal získať Donbas a mestá na juhu Ukrajiny. Dodal, že Londýn podporuje Ukrajincov v ich ambícii vyhnať Rusov zo všetkých oblastí, ktoré od 24. februára získali pod svoju kontrolu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Donbas, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Johnson varoval pred rizikom „ukrajinskej únavy“, podľa premiéra im treba ukazovať podporu aj naďalej © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Tisíce Slovákov zdieľa na sociálnej sieti hoax súvisiaci s vojnou na Ukrajine
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií