fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Káčer vyzdvihol dôležitosť agentúr OSN a opätovne odsúdil ruskú agresiu na Ukrajine, do problematiky zasvätí aj študentov

Pred 77 rokmi 24. októbra 1945 vznikla Organizácia Spojených národov (OSN) a v rovnakom čase vstúpila do platnosti Charta OSN.

Máte tip? napíšte nám mailom

24.10.2022 (Webnoviny.sk) – Ruskú inváziu na Ukrajinu, ako aj okupovanie ďalších ukrajinských území po tzv. referendách jasne odmietla a odsúdila absolútna väčšina členských štátov Organizácie Spojených národov (OSN) vrátane Slovenska.

„Agresia hrubo šliape po princípoch Charty OSN a medzinárodného práva,“ uviedol minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Rastislav Káčer pri príležitosti 77. výročia vzniku OSN.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Hľadanie riešení so študentami

Pri odstraňovaní následkov ruského útoku proti Ukrajine zohrávajú agentúry OSN kľúčovú úlohu. Či už ide o pomoc Úradu vysokého komisára OSN pre utečencov (UNHCR) a Medzinárodnej organizácie pre migráciu (IOM) pri zvládaní utečeneckej krízy alebo Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu (MAAE) pri zmierňovaní rizík v dôsledku ruského ostreľovania Záporožskej jadrovej elektrárne.

Symbolicky, si práve v pondelok, pripomíname aj výročie narodenia slovenského diplomata Jána Papánka (24. októbra 1896), ktorého práca ako jedného zo spolutvorcov Charty OSN sa významnou mierou zapísala do základov tejto organizácie.

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR v rámci série aktivít „Slovensko v OSN“ pripravilo na bratislavskom gymnáziu Jána Papánka podujatie, počas ktorého si študenti vyskúšajú spoločné hľadanie riešení globálnych problémov, o ktorých sa diskutuje aj na pôde OSN.

Prečítajte si tiež:
Decathlon otvoril svoju najsevernejšie položenú predajňu v Liptovskom Mikuláši

Boj proti dezinformáciám

Experti z medzinárodných organizácií a ministerstiev budú zároveň so študentmi diskutovať o úlohe medzinárodného spoločenstva a OSN pri riešení utečeneckej krízy a o boji proti dezinformáciám.

Pred 77 rokmi 24. októbra 1945 vznikla Organizácia Spojených národov (OSN) a v rovnakom čase vstúpila do platnosti Charta OSN.

Táto medzinárodná organizácia vznikla na povojnových ideáloch mieru, bezpečnosti, demokracie a spolupráce medzi národmi s cieľom predchádzať ďalším zničujúcim konfliktom.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Káčer vyzdvihol dôležitosť agentúr OSN a opätovne odsúdil ruskú agresiu na Ukrajine, do problematiky zasvätí aj študentov © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií