fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kaufland otvoril v Nitre druhú predajňu, využíva fotovoltaický systém

Po novootvorenej predajni v Tvrdošíne dnes rozšírila obchodnú sieť reťazca už druhá predajňa v Nitre, na Slovensku je to už 74. v poradí.

Máte tip? napíšte nám mailom

20.10.2022 (Webnoviny.sk) – Po novootvorenej predajni v Tvrdošíne dnes rozšírila obchodnú sieť reťazca už druhá predajňa v Nitre, na Slovensku je to už 74. v poradí.

Široký sortiment pod jednou strechou prináša obyvateľom mesta a okolia nová nitrianska predajňa na veľkorysom priestore viac ako 5 730 m². Priamo pred budovou majú zákazníci k dispozícii 218 parkovacích miest a a ešte tento rok pribudnú aj rýchlonabíjacie stanice pre elektromobily.

Okrem iného tu kupujúci nájdu bohatú ponuku slovenských i regionálnych produktov, vegetariánskych a vegánskych výrobkov a tiež potraviny určené pre ľudí s intoleranciou na lepok a laktózu. Samoobslužné pokladne im efektívne skrátia čas nákupu, pri pokladniach má svoje miesto infopult so službami pre zákazníkov.

Pre ochranu životného prostredia

“Pri otvorení každej novej predajne myslíme v prvom rade na zákazníka, ktorému chceme ponúknuť kvalitné produkty za výhodné ceny. Zároveň však máme na zreteli aj trvalú udržateľnosť a ohľaduplnosť k životnému prostrediu, preto v našich prevádzkach využívame moderné technológie, ktoré prispievajú k jeho ochrane. Nová predajňa v Nitre je už druhou a určite nie poslednou našou prevádzkou vybavenou fotovoltaickým systémom na výrobu elektrickej energie zo slnečného žiarenia,” vysvetľuje Samuel Machajdík, hovorca spoločnosti Kaufland Slovensko.

Prečítajte si tiež:
Vnútro sa už začína pripravovať na parlamentné a prezidentské voľby, hlasovanie poštou má vyjsť na dvestotisíc eur

Vďaka využitiu alternatívnych zdrojov energie spotrebuje reťazec v týchto predajniach ročne o približne 15 – 20 percent menej elektrickej energie.

Nová predajňa v Nitre je tiež vybavená úspornými LED svietidlami. Tento typ osvetlenia ušetrí v prevádzkach až štvrtinu energie, čo celkovo predstavuje zníženie emisií CO₂ až o 3 500 ton ročne. Aj tu Kaufland na vykurovanie využíva odpadové teplo z chladiacich regálov a na chladenie ekologické chladivá s najmenším možným dopadom na životné prostredie.

Informačný servis

Viac k témam: fotovoltaický systém, Nová predajňa, PR
Zdroj: Webnoviny.sk – Kaufland otvoril v Nitre druhú predajňu, využíva fotovoltaický systém © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií