fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Klus ako audítor? Vláda má rokovať o nominácii kandidáta na člena Európskeho Dvora audítorov

Klus podľa materiálu spĺňa požiadavku nezávislej a osobitne kvalifikovanej osobnosti.

Máte tip? napíšte nám mailom

30.1.2023 (Webnoviny.sk) – Kabinet má v utorok rokovať o návrhu nominácie kandidáta Slovenskej republiky Martina Klusa za člena Európskeho Dvora audítorov. Klus podľa materiálu spĺňa požiadavku nezávislej a osobitne kvalifikovanej osobnosti vzhľadom na jeho skúsenosti zo zastávania vysokých štátnych funkcií, menovite jeho pôsobenie ako štátneho tajomníka na Ministerstve zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.

„Počas svojho pôsobenia v tejto funkcii mal v pôsobnosti európske záležitosti vrátane výdavkovej stránky rozpočtu a koordináciu európskych politík naprieč ministerstvami SR, a zároveň aj prípravu agendy premiéra na Európsku radu,” uvádza sa v návrhu.

Viac k témam: Audítori
Zdroj: Webnoviny.sk – Klus ako audítor? Vláda má rokovať o nominácii kandidáta na člena Európskeho Dvora audítorov © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií