fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kolíková nechce obhajovať Matovičov prorodinný balíček, na Ústavný súd stanovisko nepošle

Stanovisko za vládu pritom môže ústavný súd žiadať len od ministerstva spravodlivosti. Svoje argumenty môžu súdu poslať aj iné ministerstvá, no sudcovia na ne nemusia prihliadať.

Máte tip? napíšte nám mailom

28.7.2022 (Webnoviny.sk) – Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (nom. SaS) nepošle na Ústavný súd SR vládne stanovisko k takzvanému rodinnému balíčku, ktorý napadla prezidentka Zuzana Čaputová.

Rozpor s ústavou

Uvádza to Denník N s tým, že situácia je dôsledkom koaličnej krízy medzi stranou Sloboda a Solidarita a ministrom financií Igorom Matovičom (OĽaNO).

Stanovisko za vládu pritom môže ústavný súd žiadať len od ministerstva spravodlivosti. Svoje argumenty môžu súdu poslať aj iné ministerstvá, no sudcovia na ne nemusia prihliadať.

Stanovisko parlamentu

Kolíková podľa denníka v tejto súvislosti pripomenula, že medzi ministrami nie je zhoda na balíčku a ona sama má pochybnosti o ústavnosti zákona, ktorý parlament schválil koncom júna.

„Sú tu vážne problémy, ktoré sú podľa mojej mienky v rozpore s ústavou, ale keďže je tu nezhoda v rámci členov vlády, tak v tejto veci budem dávať za vládu stanovisko, ktoré vlastne znamená, že nedávam žiadne stanovisko,“ uviedla.

Denník zároveň pripomenul, že okrem vlády žiada Ústavný súd SR o stanovisko aj Národnú radu SR, za ktorú sa vyjadruje predseda. „Ten zvykne akceptovať stanovisko ústavnoprávneho výboru, čo znamená, že Matovičov balíček neostane bez podporného stanoviska. Výbor vedie poslanec OĽaNO Milan Vetrák,“ doplnil denník.

Prečítajte si tiež:
Bývalá šéfka Krajského súdu v Žiline z akcie Plevel 2 sa postaví pred súd, čelí obžalobe z peňažných úplatkov

Viac k témam: Koaličná kríza, Prorodinný balíček
Zdroj: Webnoviny.sk – Kolíková nechce obhajovať Matovičov prorodinný balíček, na Ústavný súd stanovisko nepošle © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií