fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Na základňu v Lešti dorazilo viac ako 90 slovinských vojakov, rota tak doplnila stavy medzinárodnej bojovej skupiny

Bojová skupina vznikla ako reakcia na ruskú agresiu na Ukrajine.

Máte tip? napíšte nám mailom

10.6.2022 (Webnoviny.sk) – Medzinárodnú bojovú skupinu pod českým velením v centre výcviku v Lešti v ostatných dňoch doplnilo viac ako 90 slovinských vojakov s vybavením.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Vojaci spojencov sa na Lešti striedajú

Mechanizovaná rota slovinských ozbrojených síl doplnila pred nadchádzajúcou rotáciou českých a amerických jednotiek stavy Medzinárodnej bojovej skupiny Severoatlantickej aliancie (NATO).

„Táto skupina vznikla ako reakcia na ruskú agresiu na Ukrajine na začiatku apríla a je postupne dopĺňaná deklarovanými spôsobilosťami našich spojencov pod českým velením,” uviedol v tlačovej správe hovorca Ozbrojených síl SR Štefan Zemanovič.

Pôsobenie bojovej skupiny

Celkovo sa bojová skupina skladá z časti zabezpečujúcej protivzdušnú a protiraketovú obranu so systémami PVO Patriot a pozemného komponentu cvičiaceho spolu so slovenskými jednotkami vo výcvikových zariadeniach v Lešti.

V priebehu nasledujúceho mesiaca dôjde k postupnému vystriedaniu úderného komanda Armády Českej republiky, ktoré sa podieľalo na vytvorení podmienok na pôsobenie bojovej skupiny, a bojová skupina tak dosiahne operačnú spôsobilosť plniť úlohy v zostave slovenskej 2. mechanizovanej brigády.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Vojenská technika, Vojenská základňa
Zdroj: Webnoviny.sk – Na základňu v Lešti dorazilo viac ako 90 slovinských vojakov, rota tak doplnila stavy medzinárodnej bojovej skupiny © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Boli ste v autobuse, ktorý havaroval pri Poprade? Polícia žiada, aby ste sa prihlásili
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií