fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kolíková verí, že obvinenie Fica a Kaliňáka stojí na „pevných nohách“

Ministerka spravodlivosti považuje za dôležité, aby každé takéto podozrenie a obvinenie bolo dotiahnuté do konca až k preukázaniu viny na súde.

Máte tip? napíšte nám mailom

20.4.2022 (Webnoviny.sk) – Od začiatku je zrejmé, že korupcia, ktorá sa teraz odhaľuje, dosahuje až na najvyššie politické špičky prechádzajúcej vlády. Uviedla to ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (nom. SaS) po rokovaní vlády.

Reagovala na to, že Národná kriminálna agentúra (NAKA) obvinila bývalého premiéra Roberta Fica a exministra vnútra Roberta Kaliňáka. Podľa informácií Denníka N sú obvinení zo založenia a zosnovania zločineckej skupiny.

Šéfka rezortu spravodlivosti dôveruje orgánom činným v trestnom konaní, že urobili všetko pre to, aby obvinenie stálo „na pevných nohách“.

Kolíková zdôraznila, že zákony musia platiť pre každého. „Je dôležité, aby každé takéto podozrenia a obvinenie bolo, samozrejme, dotiahnuté do konca až k preukázaniu viny na súde. Potom sa môžeme rozprávať o tom, že korupcia bola odhalená a páchatelia boli dolapení. Zatiaľ sme na začiatku takéhoto trestného stíhania,“ dodala.

Viac k témam: Kauza Očistec, Korupcia, Mandátový a imunitný výbor NR SR, Obvinenie, Súdy, Zločinecká skupina
Zdroj: Webnoviny.sk – Kolíková verí, že obvinenie Fica a Kaliňáka stojí na „pevných nohách“ © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Bojovník Jiří Procházka sa stal novou tvárou brokerskej spoločnosti XTB
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií