fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Koľko peňazí už dalo Slovensko na vojenskú pomoc Ukrajine? Sú to desiatky miliónov eur

Ukrajinský minister obrany ocenil pomoc, ktorá prispela k záchrane tisícok životov na Ukrajine.

Máte tip? napíšte nám mailom

8.6.2022 (Webnoviny.sk) – Slovensko od začiatku rusko-ukrajinského vojnového konfliktu podporilo Ukrajinu vojenskou pomocou v hodnote zhruba 154 miliónov eur.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Ukrajinský minister obrany Olexij Reznikov ocenil pomoc Slovenska, ktorá prispela k záchrane tisícok životov na Ukrajine. Informovala o tom hovorkyňa rezortu obrany Martina Kovaľ Kakaščíková v tlačovej správe.

„S ministrom Reznikovom sme naozaj v pravidelnom a intenzívnom kontakte, hovoríme o aktuálnych potrebách Ukrajiny, ktoré sa menia v závislosti od vývoja situácie. Hľadáme možnosti a cesty, ako vyjsť týmto prosbám v ústrety, no samozrejmosťou je vzájomné porozumenie pre reálne možnosti našej krajiny. Ukrajina si však môže byť istá autenticitou ochoty Slovenska pomáhať,“ uviedol minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO).

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Koľko peňazí už dalo Slovensko na vojenskú pomoc Ukrajine? Sú to desiatky miliónov eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií