fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kollár: Na štátnych budovách nechcem vidieť križiacke vlajky, vlajky spolku záhradkárov ani dúhové vlajky

Predseda parlamentu takto reagoval na legislatívny návrh poslancov Gyimesiho a Tarabu o zákaze vešania dúhových vlajok.

Máte tip? napíšte nám mailom

1.6.2022 (Webnoviny.sk) – Mňa dúhové vlajky nezaujímajú, ale mňa zaujíma, aby neviseli žiadne iné vlajky okrem našich a EÚ vlajok na štátnych budovách.

Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) tak pre agentúru SITA reagoval na legislatívny návrh poslancov Györgya Gyimesiho (OĽaNO) a exkotlebovca Tomáša Tarabu o zákaze vešania dúhových vlajok. „Nechcem tam vidieť križiacke vlajky, vlajky spolku záhradkárov alebo dúhové vlajky,“ uviedol šéf parlamentu.

Gyimesi a nezaradený poslanec Taraba predložili do parlamentu novelu zákona o štátnych symboloch. Navrhujú, aby sa na budovách a v budovách štátnych orgánov a inštitúcií vrátane sídla verejného ochrancu práv, ktoré sa zo zákona označujú štátnymi symbolmi, zakázalo vyvesovať symboly hnutí, organizácií, komunít a ideológií propagujúcich akýkoľvek druh sexuálnej orientácie. Parlament by mal o tomto návrhu rokovať na nadchádzajúcej schôdzi, ktorá sa začne 14. júna.

Viac k témam: LGBTI, Novela zákona
Zdroj: Webnoviny.sk – Kollár: Na štátnych budovách nechcem vidieť križiacke vlajky, vlajky spolku záhradkárov ani dúhové vlajky © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií