fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kongres USA schválil návrh zákona o kontrole držby zbraní. Aká je však šanca, že to prejde?

Návrh teraz smeruje do Senátu, kde na jeho schválenie demokrati potrebujú podporu aj desiatich republikánov.

Máte tip? napíšte nám mailom

9.6.2022 (Webnoviny.sk) – Snemovňa reprezentantov amerického Kongresu schválila rozsiahly návrh zákona o kontrole držby zbraní v reakcii na nedávne masové streľby v krajine. Navrhovaná legislatíva by napríklad zvýšila vekový limit pre kúpu poloautomatických zbraní a zakázala predaj zásobníkov s kapacitou viac ako 15 nábojov.

Snemovňou prešla v pomere 223 za 204 s prevažnou podporou demokratov a piatich republikánov. Návrh teraz smeruje do Senátu, kde na jeho schválenie demokrati potrebujú podporu aj desiatich republikánov.

Šanca, že sa z návrhu napokon stane zákon, je podľa agentúry AP ale slabá, keďže Senát presadzuje rokovania zamerané skôr na zlepšenie programov o duševnom zdraví, posilnenie školskej bezpečnosti a vylepšenie previerok kupcov zbraní.

Viac k témam: Americký senát, Držba zbraní, Kongres USA, Streľba, Streľba v škole
Zdroj: Webnoviny.sk – Kongres USA schválil návrh zákona o kontrole držby zbraní. Aká je však šanca, že to prejde? © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií