fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Koronavírus SVET: Akým štátom EÚ hrozí taliansky scenár?

Vlády na celom svete podľa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) zintenzívnili obmedzenia pohybu svojich občanov s cieľom obmedziť šírenie pandémie COVID-19, ktorá podľa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) zabila takmer 6400 ľudí s celosvetovo infikovaných takmer 170 000 ľudí.

Máte tip? napíšte nám mailom

Dva z najväčších štátov EÚ, Španielsko a Francúzsko, nasledovalo Taliansko a oznámilo mimoriadne obmedzenia v boji proti šíreniu koronavírusu. Švajčiarsko za 24 hodín zaznamenalo viac ako 840 prípadov pozitívnych na COVID-19.

V Španielsku je ľuďom zakázané opustiť domov s výnimkou nákupu základných potrieb a liekov alebo práce. Po 191 úmrtiach je Španielsko po Taliansku najviac postihnutou krajinou Európy. Vo Francúzsku, kde zahynulo na COVID19 až 91 ľudí, sú teraz zatvorené kaviarne, reštaurácie, kiná a väčšina obchodov.

Taliansko zaznamenalo 368 nových úmrtí COVID-19 – je to najväčší počet za 24hodín

Taliansko v nedeľu oznámilo 368 nových úmrtí na COVID-19. Počet obetí v krajine dosiahol 1 809, zatiaľ čo počet pozitívnych prípadov stúpol na 24 747 z 21 157 v sobotu, informoval úrad pre civilnú ochranu krajiny.

Francúzi oznámili najväčší skok v úmrtiach na koronavírus, spolu o 120 viac. Ich minister zdravotníctva zakazuje ibuprofen

Minister zdravotníctva Oliver Veran informoval pre spravodajskú stanicu France 2, že v krajine bolo hlásených okolo 4 400 prípadov, čo je takmer 1 000 viac ako v sobotu. Počet úmrtí súvisiacich s vírusmi sa za posledných 24 hodín tiež zvýšil z 91 na 120.

Na tlačovej konferencii v televízii Philippe uviedol, že od soboty budú zatvorené všetky miesta, ktoré nie sú pre francúzske obyvateľstvo nevyhnutné, vrátane reštaurácií, kaviarní, kín a klubov. K uzávierkam patria francúzske lyžiarske strediská, ktoré sa v nedeľu zatvárajú.

Na internete sa objavila hlasová nahrávka, v ktorej zatiaľ neznáma žena vyzýva na to, aby ľudia v prípade príznakov teploty neužívali Ibobrufen. Podľa nej duplikuje nákazu pri novom type koronavírusu Covid – 19. Paradoxne, francúzsky minister zdravotníctva vyzval obyvateľov krajiny k rovnakému postoju ako neznáma žena.

V Čechách pribudlo za 24 hodín 64 prípadov, pritvrdili obmedzenia

Česká vláda pritvrdila v opatreniach proti šíreniu nového koronavírusu. Zavrela obchody s výnimkou predajní potravín, lekární, drogérií a čerpacích staníc. Zatvorené sú aj reštaurácie, stopku dostali aj prevádzkarne služieb. Čechom od nedeľnej polnoci tiež zakáže vycestovať do zahraničia a naopak – cudzinci sa nedostanú do krajiny. V Česku je 253 potvrdených prípadov.

Prečítajte si tiež:
Ľahšie sa dýcha aj v Indii: Koronavírus zrazil smogové hodnoty

Rakúsko zakazuje voľný pohyb a zatvára letiská

Rakúske ministerstvo zdravotníctva uviedlo, že v nedeľu bolo v krajine celkovo potvrdených 860 prípadov COVID19. Doteraz bolo ohlásené jedno úmrtie. Rakúsky kancelár Sebastian Kurz oznámil hlavné obmedzenia pohybu vo verejných priestoroch a vyzval Rakúšanov, aby sa izolovali. Úplne tiež zakázal zhromaždenia a stanovil ďalšie hranice toho, kto môže vstúpiť do krajiny. “Verejné zhromaždenia budú zatiaľ úplne zakázané,” uviedol Kurz na Twitteri.

Sloboda pohybu bude „výrazne obmedzená“. Športové ihriská, ihriská a iné verejné stretnutia budú úplne zatvorené. Od utorka budú reštaurácie v Rakúsku zatvorené. Požiadavky na vstup do Rakúska sa ešte viac sprísnia. Cestujúci z Veľkej Británie, Holandska, Ruska a Ukrajiny už nebudú mať priamy vstup do Rakúska. Letové spojenia budú prerušené.

Maďarsko uvádza prvú smrť spôsobenú COVID-19

75-ročný muž sa stal prvou maďarskou koronavírusovou obeťou. Informoval o tom dnes hovorca vlády Zoltan Kovacs. V Maďarsku je momentálne nakazených 32 ľudí.

V Spojenom kráľovstve majú ľudia nad 70 rokov karanténu

Každému Britovi vo veku nad 70 rokov bude prikázané, aby v nasledujúcich týždňoch zostali doma a chránili sa pred koronavírusom. Za 24h pribudlo 251 nakazených (celovo 1391) a 14 úmrtí (celkovo 45).

USA rozšírili zákaz cestovania zo Spojeného kráľovstva a Írska. Na koronavírus sa dal testovať aj Trump

Podľa súhrnu amerických prípadov CNN Health, ktoré sú zistené a testované v Spojených štátoch prostredníctvom systémov verejného zdravotníctva, existuje 2 940 prípadov v 49 štátoch, Washingtone, DC a teritóriách, čím sa celkový počet prípadov koronavírusov zvyšuje na 3 010. V USA zomrelo spolu 61 ľudí.

Prečítajte si tiež:
Moderné pirátstvo: Amerika odklonila zásielku masiek určenú do Nemecka

Americký prezident Donald Trump sa nechal testovať na koronavírus. Výsledky sú negatívne, povedal lekár Bieleho domu.

Špičkový odborník na infekčné choroby varuje, že veľa Američanov môže zomrieť, ak Američania nebudú konať

Na otázku, či môžu na koronavírus zomrieť tisíce Američanov, Dr. Anthony Fauci, špičkový odborník na infekčné choroby v krajine, povedal: „môže sa to stať a môže byť ešte horšie.“

,,Ak riešime len náš každodenný život a nebojíme sa“, potom bude počet obetí vysoký, “povedal Fauci. ,,Ľudia si niekedy myslia, že prehnane reagujem. Robím to správne.“

 

Irak pozastavuje obchodovanie cez pozemné hranice s Iránom a Kuvajtom

Irak rozširuje pozastavenie komerčného obchodu cez svoje pozemné hranice s Iránom a Kuvajtom s účinnosťou od nedele „do odvolania“. V sobotu to oznámila iracká komisia pre hraničné prístavy (BPC).

Vracajúci sa Iračania musia do 15. marca vstúpiť cez pozemné priechody až po vykonaní „preventívnych zdravotných opatrení“. BPC nešpecifikoval, čo sú tieto opatrenia. Po nedeli budú Iračania, ktorí sa chcú vrátiť do svojej krajiny, musieť vstúpiť cez letiská Bagdad, Basra, Najaf a Erbil.

Maroko pozastavilo medzinárodné lety

Maroko sa v rámci opatrení na boj proti koronavírusu rozhodlo pozastaviť všetky medzinárodné lety na svoje územie a z jeho územia „až do odvolania“.

Toto oznámenie prichádza deň po tom, ako severoafrická krajina uviedla, že pozastavuje všetky lety do a z Nemecka, Holandska, Portugalska a Belgicka.

Singapur oznamuje ďalšie cestovné obmedzenia

Singapurské ministerstvo zdravotníctva oznámilo, že bude uplatňovať prísnejšie hraničné opatrenia pre ľudí cestujúcich do krajiny, vrátane zavedenia 14-dňovej povinnej karantény pre nových návštevníkov cestujúcich z bloku východoázijských krajín, ako aj z Japonska, Švajčiarska a Spojeného kráľovstva.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj aljazeera bbc cnn

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií