fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Krajniak by nehlasoval za väzobné stíhanie Roberta Fica, považuje to za zásah do politického súboja

Poslanci Sme rodina dostanú pri hlasovaní na vydanie súhlasu s väzbou pre poslanca Roberta F. takzvanú „zelenú kartu“.

Máte tip? napíšte nám mailom

1.5.2022 (Webnoviny.sk) – Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina) by nehlasoval za vydanie súhlasu s väzbou poslanca Národnej rady SR (NR SR) a predsedu strany Smer – sociálna demokracia Roberta Fica.

Povedal to v relácií O 5 minút 12 na RTVS. Vysvetlil, že aj v iných európskych krajinách boli obvinení a obžalovaní politici aj bývalí premiéri, avšak nikto z nich nebol väzobne stíhaný.

Ja keby som hlasoval, tak by som nehlasoval za vaše väzobné stíhanie. Pretože si myslím, že je to natoľko vážny zásah do politického súboja, že by sa nemal udiať,“ povedal Krajniak počas relácie Robertovi Ficovi s tým, že orgánom činným v trestnom konaní nikto nebráni, aby zháňali dôkazy.

Krajniak vysvetlil, že poslanci Sme rodina dostanú pri hlasovaní v NR SR na vydanie súhlasu s väzbou pre poslanca Roberta Fica takzvanú „zelenú kartu“. Nebude teda pri hlasovaní stranícky postoj a každý poslanec môže hlasovať tak „ako vyhodnotil dôkazy“.

Viac k témam: trestné konanie, Väzobné stíhanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Krajniak by nehlasoval za väzobné stíhanie Roberta Fica, považuje to za zásah do politického súboja © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Meteorológovia zaznamenali na Slovensku prvý tropický deň v tomto roku, veľmi teplo bolo aj pod Tatrami
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií