fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Meteorológovia zaznamenali na Slovensku prvý tropický deň v tomto roku, veľmi teplo bolo aj pod Tatrami

Počasie na Slovensku však už začína ovplyvňovať studený front, hodnotia meteorológovia.

Máte tip? napíšte nám mailom

12.5.2022 (Webnoviny.sk) – Prvý tropický deň v tomto roku nastal vo štvrtok 12. mája. Informoval o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vo svojom profile na sociálnej sieti. Približne na desiatkach staníc SHMÚ teplota dosiahla hodnotu 30 stupňov Celzia.

Išlo najmä o stanice v Podunajskej nížine a v Juhoslovenskej kotline. Aj na severe, v horských oblastiach pod Tatrami, bolo veľmi teplo, teplota vystúpila na 25 stupňov Celzia, čo je letný deň.

Meteorológovia zhodnotili, že počasie na Slovensku začína ovplyvňovať studený front, ktorý postupne, najmä na východ, miestami prinesie prehánky, ojedinele i búrky, ktoré môžu byť aj intenzívne.

Viac k témam: Počasie, tropický deň
Zdroj: Webnoviny.sk – Meteorológovia zaznamenali na Slovensku prvý tropický deň v tomto roku, veľmi teplo bolo aj pod Tatrami © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií