fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kráľovná Alžbeta II. sa nezúčastnila ďakovnej omše k jej platinovému jubileu, mala zdravotné ťažkosti

Na omši panovníčku zastúpil jej syn princ Charles.

Máte tip? napíšte nám mailom

3.6.2022 (Webnoviny.sk) – V londýnskej Katedrále svätého Pavla sa v piatok uskutočnila ďakovná omša pri príležitosti 70. výročia nástupu kráľovnej Alžbety II. na trón. Samotná 96-ročná panovníčka sa však na nej nezúčastnila.

Kráľovná sa bohoslužbu rozhodla vynechať po tom, ako počas štvrtkových osláv jej platinového jubilea mala „nejaké ťažkosti“. Omšu, na ktorej ju zastúpil jej syn princ Charles, však údajne sledovala v televízii z pohodlia domova.

Na omši v katedrále sa zúčastnili členovia kráľovskej rodiny, vrátane princa Harryho a jeho manželky Meghan, pre ktorých je to prvé verejné vystúpenie počas osláv, poprední politici, diplomati a viac ako 400 kľúčových pracovníkov, charitatívnych dobrovoľníkov a členov ozbrojených síl, ktorí dostali pozvanie ako uznanie za ich službu pre komunitu.

Kázeň predniesol arcibiskup z Yorku Stephen Cottrell. Začiatok aj koniec bohoslužby sprevádzalo zvonenie najväčšieho zvonu v Spojenom kráľovstve známeho ako Great Paul.

Viac k témam: platinové jubileum
Zdroj: Webnoviny.sk – Kráľovná Alžbeta II. sa nezúčastnila ďakovnej omše k jej platinovému jubileu, mala zdravotné ťažkosti © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Rusi útokom na mariupoľské divadlo spáchali vojnový zločin, napriek upozorneniu „deti“ ho zrovnali so zemou
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií