fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kremeľ narýchlo mení svoje plány na Ukrajine, podľa Američanov sa Rusi pripravujú na dlhú vojnu

Washingtonský Inštitút pre štúdium vojny citoval zástupcu šéfa Služby bezpečnosti Ukrajiny, podľa ktorého Moskva predĺžila svoje vojnové plány do októbra.

Máte tip? napíšte nám mailom

12.6.2022 (Webnoviny.sk) – Americký Inštitút pre štúdium vojny uviedol, že najnovšie hodnotenie ukrajinskej spravodajskej služby naznačilo, že ruská armáda plánuje „viesť dlhšiu vojnu”.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Inštitút citoval zástupcu šéfa Služby bezpečnosti Ukrajiny, podľa ktorého Moskva predĺžila svoje vojnové plány do októbra, pričom upravovať ich chce v závislosti od akýchkoľvek úspechov na Donbase.

Spravodajské informácie „pravdepodobne naznačujú, že Kremeľ, prinajmenšom uznal, že nedokáže dosiahnuť svoje ciele na Ukrajine rýchlo a upravuje svoje vojenské ciele v snahe napraviť počiatočné nedostatky invázie na Ukrajinu,” uviedol Inštitút pre štúdium vojny.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Kremeľ narýchlo mení svoje plány na Ukrajine, podľa Američanov sa Rusi pripravujú na dlhú vojnu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií