fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kresťanskí demokrati si volia vedenie, kandidát na predsedu je iba jeden

Kresťanskí demokrati sú mimo parlamentu druhé volebné obdobie.

Máte tip? napíšte nám mailom

18.6.2022 (Webnoviny.sk) – Na sobotňajšom celoslovenskom sneme si Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) volí nové vedenie na nasledujúce dva roky. Delegáti v Košiciach volia predsedu, podpredsedov a členov predsedníctva, ktorí povedú KDH aj do ďalších parlamentných volieb.

Výzvy na politickej scéne

O funkciu predsedu sa uchádza súčasný šéf hnutia Milan Majerský. Je predpoklad, že by mal byť opätovne zvolený.

„V tejto chvíli nemáme vedomosť o žiadnom inom kandidátovi,” povedala hovorkyňa KDH Lenka Halamová agentúre SITA s tým, že kandidovať za predsedu môže ktorýkoľvek člen hnutia. Predseda Majerský sa postavil na čelo KDH v roku 2020, kedy na poste predsedu vystriedal Alojza Hlinu.

Snem KDH sa okrem vnútrostraníckych volieb venuje aj ďalšiemu postupu v tohtoročných spojených komunálnych a regionálnych voľbách, ako aj aktuálnym výzvam na politickej scéne.

Zmena stanov

Predmetom rokovania sú aj návrh zmeny stanov. Kresťanskí demokrati sú mimo parlamentu druhé volebné obdobie. V roku 2016 sa do parlamentu nedostali, pretože nedosiahli potrebných päť percent podpory.

KDH vtedy volilo 4,94 percenta oprávnených voličov, čo bolo 128 908 ľudí. Vo voľbách v roku 2020 opäť zostalo pred bránou parlamentu s podporou 4,65 percenta, čo znamenalo 134 099 voličov.

Prečítajte si tiež:
Stančík vychválil Hegera aj pre jeho vzácnu vlastnosť a kritizuje freestylový džihád jedného z poslancov

Prieskumy z toho roka naznačujú, že KDH by sa dostalo do parlamentu. V májovom prieskume agentúry Ako pre televíziu Joj reláciu Na hrane by KDH volilo 7,7 percenta opýtaných.

V poslednom júnovom prieskume agentúry Ako boli voličské preferencie KDH na úrovni 7,3 percenta.

Viac k témam: Predseda Kresťanskodemokratického hnutia (KDH), Snem KDH
Zdroj: Webnoviny.sk – Kresťanskí demokrati si volia vedenie, kandidát na predsedu je iba jeden © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií