fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Krížnik Moskva, ktorý zasiahli ukrajinské rakety Neptún, sa potopil

Ministerstvo obrany uviedlo, že vlajkovú loď vliekli do prístavu, ale „rozbúrené more” spôsobilo, že sa potopila.

Máte tip? napíšte nám mailom

15.4.2022 (Webnoviny.sk) – Krížnik Moskva poškodený explóziou, ktorý bol vlajkovou loďou ruskej Čiernomorskej flotily, sa potopil. Oznámilo to ruské ministerstvo obrany, ktoré uviedlo, že vlajkovú loď vliekli do prístavu, ale „rozbúrené more” spôsobilo, že krížnik Moskva sa potopil. Informuje o tom portál bbc.com.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Krížnik Moskva bol symbolom ruskej vojenskej moci a viedol námorný útok proti Ukrajine. Kyjev uviedol, že túto vojenskú loď zasiahol raketami. Rusko nijaký útok nehlásilo. Uviedlo, že plavidlo sa potopilo po požiari, ktorý spôsobil výbuch munície. Celú posádku podľa Ruska evakuovali na iné plavidlá v Čiernom mori.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Ukrajinskí vojenskí predstavitelia uviedli, že krížnik Moskva zasiahli ukrajinské rakety Neptún. Ide o zbraň, ktorú vyvinuli po tom, ako Rusko v roku 2014 anektovalo polostrov Krym.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Krížnik Moskva, ktorý zasiahli ukrajinské rakety Neptún, sa potopil © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií