fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kto sa nezúčastnil prvého kola plošného testovania, na druhé ísť nesmie!

Ministerstvo zdravotníctva upozorňuje, že osoba, ktorá sa nezúčastnila prvého kola testovania antigénovými testami, na druhé kolo, ktoré je plánované na najbližší víkend (7. a 8. 11.) ísť nesmie!

Máte tip? napíšte nám mailom
Ak ste neboli na prvom testovaní, mali by ste byť doma v izolácii a čakať, kým uplynie desať dní.
Tiež upozorňujú na to, že negatívny výsledok antigénového testu nezaručuje, že v sebe nemáte koronavírus a že ním nemôžete nakaziť ďalších. Tieto testy bolo možné robiť plošne preto, lebo sú lacné a rýchle. Sú však aj oveľa menej presné ako PCR testy. Veľké množstvo infikovaných ľudí teda nezachytia.

Od pondelka nebude platiť zákaz vychádzania

Na sociálnej sieti ministerstvo informuje ,,Ak ste mali negatívny výsledok testu, od pondelka pre vás už nebude platiť zákaz vychádzania, ale stále musíte dodržiavať základné opatrenia ako ROR a stále by ste mali minimalizovať kontakty s inými ľuďmi. Prosíme vás, aby ste to rešpektovali a skúste o tom informovať aj vašich známych, ktorí si môžu mylne myslieť, že negatívny výsledok antigénového testu znamená pre nich istotu, že vírus nemajú. Nie je to tak.”
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj MZSR
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií