fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ktorým politikom Česi dôverujú najviac? Prieskum ukázal zlepšenie hodnotenia troch osobností

Tretím najdôveryhodnejším politikom v Česku je prezident Miloš Zeman.

Máte tip? napíšte nám mailom

4.6.2022 (Webnoviny.sk) – Obyvatelia Českej republiky rovnako dôverujú predsedovi vlády Petrovi Fialovi aj expremiérovi Andrejovi Babišovi. Vyplýva to z prieskumu českého Centra pre výskum verejnej mienky (CVVM).

Fialovi aj Babišovi dôveruje zhodne 39 percent občanov, ale zatiaľ čo predsedovi vlády nedôveruje 48 percent respondentov, expremiérovi neverí až 53 percent oslovených. Najnedôveryhodnejším českým politikom je tak Petr Fiala. Informuje o tom spravodajský portál TN.cz.

Tretím najdôveryhodnejším politikom v Česku je podľa prieskumu prezident Miloš Zeman, ktorému dôveruje 35 percent občanov. V porovnaní s predchádzajúcim prieskumom CVVM z júna a júla 2021 sa zlepšilo hodnotenie premiéra Fialu, expremiéra Babiša aj prezidenta Zemana. Najnovší prieskum CVVM uskutočnilo od 18. marca do 9. mája na vzorke 845 respondentov vo veku od 15 rokov.

Viac k témam: Prieskum
Zdroj: Webnoviny.sk – Ktorým politikom Česi dôverujú najviac? Prieskum ukázal zlepšenie hodnotenia troch osobností © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií