fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Novým basgitaristom legendárnej Slobodnej Európy je Laco Lučenič!

Máte tip? napíšte nám mailom

Na sklonku leta hlási kapela Slobodná Európa personálnu zmenu.

Od 1. septembra na post basgitaristu skupiny nastupuje legendárny hudobník Laco Lučenič, ktorý tak vystrieda doterajšieho Martina Žuma Zimanyiho. Ten v kapele pôsobil viac ako šesť rokov.

Dôvodom tejto zmeny je fakt, že Žumovi už pracovné, ako aj rodinné záležitosti nedovoľovali naďalej sa naplno venovať aj Slobodnej Európe. Ukončenie vzájomnej spolupráce prebieha obojstranne v najlepšom duchu. Zvyšok kapely sa už zároveň teší na ďalšiu a tentoraz už trvalú spoluprácu s Lacom ako členom kapely.

Vpravo Laco Lučenič. Zdroj: Ľubomír Bafoart Drahoš

Laco Lučenič totiž nie je žiadnym nováčikom v rámci Slobodnej Európy. V minulosti sa podieľal jednak na nahrávaní všetkých jej albumov (s výnimkou debutu Pakáreň), ako aj na Whiskyho sólovom albume Whisky. Príležitostne sa objavoval aj ako hosť aj na jej koncertoch. Tento spevák, skladateľ, producent a multiinštrumentalista je z minulosti dôverne známy hlavne z pôsobenia v kapelách Fermáta, Prúdy, Modus a Limit či v rámci sólovej dráhy v podobe vlastného projektu Laco Lučenič & Satisfactory.

Informoval o tom PR manažér Roman Fecko.

Prečítajte si tiež:
Jazyk formuje spôsob myslenia. Aký dôsledok majú napríklad odlišné rody?

Slobodná Európa je slovenská punkrocková skupina, ktorá vznikla koncom roka 1989. Ťahá už tretiu dekádu svojej existencie, má na svedomí 4 albumy, zhruba 13 videoklipov a okolo 900 koncertov.

Zdroje: http://www.teraz.sk/kultura/laco-lucenic-je-novym-basgitaristom-s/345108-clanok.htmlhttps://www.slobodnaeuropa.sk/content/8-biografia

Foto: https://www1.teraz.sk/usercontent/photos/4/1/c/4-41c43aee899755baefb2235ad402cf99266bb177.jpg (TASR/Martin Baumann), https://t2.aimg.sk/magaziny/QsscsW45QE-XYkmdLo7N3Q.1280~Slobodn-Eur-pa.jpg?t=L2ZpdC1pbi84MDB4MA%3D%3D&h=06SrjDPy0qwk5Npq7N_g7w&e=2145916800&v=3 (Ľubomír Bafoart Drahoš)

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií