fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Lavrov: Čím dlhší bude dosah raketových systémov, tým ďalej zatlačíme „nacistov“ od ruských hraníc

Šéf ruskej diplomacie sa takto vyjadril po tom, ako Británia oznámila, že Ukrajine dodá moderné raketové systémy.

Máte tip? napíšte nám mailom

6.6.2022 (Webnoviny.sk) – Rusko varovalo, že bude reagovať na západné dodávky zbraní s dlhým doletom na Ukrajinu tým, že zatlačí ukrajinské sily ďalej od ruských hraníc.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

„Čím dlhší bude dosah systémov, ktoré budú dodané, tým ďalej zatlačíme nacistov od línie, od ktorej by mohla prísť hrozba pre ruskojazyčné obyvateľstvo a Ruskú federáciu,“ povedal na tlačovej konferencii ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov. Informuje o tom portál news.sky.com.

Rusko od začiatku invázie hovorí, že jeho cieľom je očistiť Ukrajinu od nacistov. Kyjev a Západ tvrdenia o nacistoch odmietajú ako nepodloženú vojnovú propagandu.

Varovanie zo strany Lavrova prišlo po tom, ako Veľká Británia oznámila, že posiela na Ukrajinu moderné raketové systémy, aby jej pomohla brániť sa pred ruskou armádou.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Nacisti, rusko-ukrajinský konflikt, Vojenská technika
Zdroj: Webnoviny.sk – Lavrov: Čím dlhší bude dosah raketových systémov, tým ďalej zatlačíme „nacistov“ od ruských hraníc © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Vojna na Ukrajine sa tak skoro neskončí, podľa ministra obrany si armáda nemôže dovoliť žiadne chyby
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií