fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Lavrov obvinil Ukrajincov z provokácií, na mierových rokovaniach zmenili svoj návrh

Moskva trvá na tom, že garancie celistvosti Ukrajiny sa nebudú týkať Krymu a že s vojenskými cvičeniami na Ukrajine musí súhlasiť aj Rusko.

Máte tip? napíšte nám mailom

7.4.2022 (Webnoviny.sk) – Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov obvinil Ukrajinu z obštrukcí počas rokovaní s Moskvou. Kritizuje najmä to, že sa stále snažia meniť svoju vyjednávaciu pozíciu.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Lavrov vo štvrtok vyhlásil, že Ukrajina zmenila svoj návrh tak, že medzinárodné garancie jej bezpečnosti sa nebudú týkať polostrova Krym. Rusko anektovalo tento čiernomorský polostrov v roku 2014 a chce, aby Ukrajina uznala suverenitu Moskvy nad týmto územím.

Lavrov zároveň obvinil Ukrajinu z modifikácie ustanovenia v návrhu dohody, ktorý skôr predložila, a ktorý hovoril, že vojenské cvičenia na ukrajinskom území sa môžu organizovať so súhlasom všetkých garantov celistvosti Ukrajiny, vrátane súhlasu Ruska.

Lavrov dodal, že Rusko má v úmysle pokračovať v rokovaní napriek ukrajinským „provokáciám“. Ukrajinská strana sa k jeho tvrdeniam hneď nevyjadrila.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Mierové rokovania, rusko-ukrajinský konflikt, Vyjednávanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Lavrov obvinil Ukrajincov z provokácií, na mierových rokovaniach zmenili svoj návrh © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií