fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Lavrov: Ohrozenie našich mierových síl v Podnestersku budeme považovať za útok na Rusko

Rusko má svoje mierové sily v Podnestersku od roku 1992.

Máte tip? napíšte nám mailom

1.9.2022 (Webnoviny.sk) – Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov vo štvrtok varoval Moldavsko, že akékoľvek kroky, ktoré by boli ohrozením ruských mierových síl v separatistickom regióne Podnestersko, by Moskva považovala za útok na Rusko.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Vyjadril sa takto v prejave na Moskovskom štátnom inštitúte medzinárodných vzťahov. Rusko má svoje mierové sily v Podnestersku odvtedy, ako sa v roku 1992 skončila trojmesačná vojna, v ktorej Moldavsko stratilo kontrolu nad regiónom.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

V apríli sa napätie v Moldavsku zvýšilo po sérii explózii v Podnestersku. „Každý by mal chápať, že akékoľvek činy, ktoré zvýšia hrozbu pre bezpečnosť našich vojakov budú považované v súlade s medzinárodným právom za útok na Ruskú federáciu,” povedal Lavrov.

Viac k témam: Podnestersko, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Lavrov: Ohrozenie našich mierových síl v Podnestersku budeme považovať za útok na Rusko © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií