fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

LEGO® príbeh 2 je momentálne najnavštevovanejším filmom v našich kinách

Máte tip? napíšte nám mailom

Animovaný film LEGO® príbeh 2 nadväzuje na prvý príbeh z kinematografického „LEGO® sveta“, ktorý dobil filmové plátna v roku 2014.

V slovenských kinách sa pokračovaniu obľúbenej rozprávky mimoriadne darí – návštevnosťou počas premiérového víkendu dokonca prekonalo prvú časť, ale aj snímky LEGO® Batman vo filme či LEGO® Ninjago film, ktoré sa odohrávajú v rovnakom filmovom svete.

LEGO® príbeh 2 videlo od štvrtkového vstupu do kín 26 395 divákov, jeho tržby dosiahli 147 655 €. Pre porovnanie – prvý LEGO® príbeh si na svoje konto za premiérový víkend pripísal 20 995 divákov a 119 204 €, LEGO® Batman vo filme potom 24 318 divákov a 132 868 €.

V snímke sa publikum vráti do obľúbeného mestečka Bricksburg, nezdrží sa v ňom však dlho, pretože so známymi hrdinami a hrdinkami sa vydá na cestu do vesmíru. Čelia tam novej hrozbe v podobe nájazdníkov z LEGO DUPLO®, ktorí ničia všetko rýchlejšie, ako to stíhajú obyvatelia znova postaviť.

Na plátna sa vracajú obľúbené figúrky Emmet, Lucy, Batman či Unikitty, a spolu s priateľmi sa vydajú do vzdialených svetov, v ktorých sa stretávajú s množstvom zvláštnych postavičiek a pesničiek ešte chytľavejších, než si vedeli predstaviť.

V slovenskom znení prepožičali postavám hlasy mnohé známe herecké mená. Ján Koleník sa predstaví ako Emmet, Zuzana Porubjaková ako Lucy, Andrea Kiráľová Somorovská ako kráľovná Watevra Wanabi, Boris Bauer ako Batman, Alena Pajtinková ako Unikitty, Monika Potokárová ako Sweet Mayheym a počuť môžete aj Mira Nogu, Ivana Vojteka, Mareka Majeského, Bibianu Ondrejkovú, Laciho Strikea či rapera Strapa (Ján Strapec), režiséra slovenského znenia.

LEGO®  príbeh 2, podobne ako trojicu predchádzajúcich filmov z sveta LEGO®,  prináša do slovenských kín distribučná spoločnosť Continental film.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií