fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Len šialení teroristi môžu vystreliť rakety na takýto objekt, okomentoval Zelenskyj ruský útok na obchodné centrum (video)

Volodymyr Zelenskyj označil ruský útok na obchodné centrum v Kremenčuku ako jeden z „najdrzejších teroristických činov v európskych dejinách”.

Máte tip? napíšte nám mailom

28.6.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj odsúdil raketový útok na obchodné centrum v Kremenčuku ako jeden z „najdrzejších teroristických činov v európskych dejinách”. „Len šialení teroristi, ktorí by nemali mať miesto na Zemi, môžu vystreliť rakety na takýto objekt,” dodal.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Gubernátor Poltavskej oblasti Dmytro Lunin útok označil za zločin proti ľudskosti a na komunikačnej platforme Telegram uviedol, že to je „očividný a cynický teroristický čin voči civilnému obyvateľstvu”. Útok odsúdili aj lídri skupiny popredných ekonomík sveta G7, ktorí v spoločnom vyhlásení uviedli, že „nerozlišujúce útoky na nevinných civilistov predstavujú vojnový zločin”.

Another act of the russian genocide of the Ukrainian people. This time the ruscists targeted a mall in #Kremenchuk, in the afternoon when it is always especially crowded. The war criminals wanted to kill the civilians, deliberately aiming for the maximum number of casualties. pic.twitter.com/3PbCnjc7PU— Defence of Ukraine (@DefenceU) June 27, 2022

My brain just freezes with every new war crime #Russia commits. It actually took hours for the #Kremenchuk bombing to sink in with me. #kremlin doesn’t miss, #putin makes no mistakes. These are all deliberate actions – war crimes pic.twitter.com/ntBfpBjjLg— Lesia Vasylenko (@lesiavasylenko) June 27, 2022

Prečítajte si tiež:
Po údere blesku pri Bielom dome vo Washingtone zomreli dvaja ľudia, ďalší dvaja bojujú o život (video)

I am now in #Kremenchuk, at the site of the tragedy.

The whole world should see #RussianWarCrimes in #Ukraine.

English subtitles pic.twitter.com/e0DoocnTNu— Anton Gerashchenko (@Gerashchenko_en) June 27, 2022

Viac k témam: Kremenčuk, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Len šialení teroristi môžu vystreliť rakety na takýto objekt, okomentoval Zelenskyj ruský útok na obchodné centrum (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií