Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Len šialení teroristi môžu vystreliť rakety na takýto objekt, okomentoval Zelenskyj ruský útok na obchodné centrum (video)

Volodymyr Zelenskyj označil ruský útok na obchodné centrum v Kremenčuku ako jeden z „najdrzejších teroristických činov v európskych dejinách“.

28.6.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj odsúdil raketový útok na obchodné centrum v Kremenčuku ako jeden z „najdrzejších teroristických činov v európskych dejinách“. „Len šialení teroristi, ktorí by nemali mať miesto na Zemi, môžu vystreliť rakety na takýto objekt,“ dodal.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Gubernátor Poltavskej oblasti Dmytro Lunin útok označil za zločin proti ľudskosti a na komunikačnej platforme Telegram uviedol, že to je „očividný a cynický teroristický čin voči civilnému obyvateľstvu“. Útok odsúdili aj lídri skupiny popredných ekonomík sveta G7, ktorí v spoločnom vyhlásení uviedli, že „nerozlišujúce útoky na nevinných civilistov predstavujú vojnový zločin“.

Another act of the russian genocide of the Ukrainian people. This time the ruscists targeted a mall in #Kremenchuk, in the afternoon when it is always especially crowded. The war criminals wanted to kill the civilians, deliberately aiming for the maximum number of casualties. pic.twitter.com/3PbCnjc7PU— Defence of Ukraine (@DefenceU) June 27, 2022

My brain just freezes with every new war crime #Russia commits. It actually took hours for the #Kremenchuk bombing to sink in with me. #kremlin doesn’t miss, #putin makes no mistakes. These are all deliberate actions – war crimes pic.twitter.com/ntBfpBjjLg— Lesia Vasylenko (@lesiavasylenko) June 27, 2022

I am now in #Kremenchuk, at the site of the tragedy.

The whole world should see #RussianWarCrimes in #Ukraine.

English subtitles pic.twitter.com/e0DoocnTNu— Anton Gerashchenko (@Gerashchenko_en) June 27, 2022

Viac k témam: Kremenčuk, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Len šialení teroristi môžu vystreliť rakety na takýto objekt, okomentoval Zelenskyj ruský útok na obchodné centrum (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií