fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Po údere blesku pri Bielom dome vo Washingtone zomreli dvaja ľudia, ďalší dvaja bojujú o život (video)

Zásah blesku videli aj príslušníci ochrany prezidenta a parkovej polície.

Máte tip? napíšte nám mailom

5.8.2022 (Webnoviny.sk) – Dvaja zo štyroch vážne zranených po štvrtkovom údere blesku pri Bielom dome zomreli. Informovala o tom v piatok washingtonská metropolitná polícia. Ďalší dvaja sú stále v nemocnici so život ohrozujúcimi zraneniami.

Štyri obete – dvaja muži a dve ženy – utrpeli zranenia v Lafayettovom parku, ktorý sa nachádza hneď vedľa komplexu Bieleho domu, uviedla hasičská a záchranná služba federálneho dištriktu Kolumbia.

Zásah blesku videli aj príslušníci ochrany prezidenta a parkovej polície, ktorí bežali na miesto, aby poskytli prvú pomoc.

Záchranárov na miesto zavolali tesne pred siedmou večer miestneho času. Obete následne previezli do nemocnice s „kritickými, život ohrozujúcimi zraneniami“, uviedol hovorca hasičov Vito Maggiolo.

Hovorkyňa Bieleho domu Karine Jean-Pierre uviedla, že sú „zarmútení tragickou stratou života po údere bleskom v Lafayettovom parku“ a vyjadrila sústrasť príbuzným zosnulých ako aj podporu zraneným bojujúcim o život.

Viac k témam: Biely dom, Blesk, Lafayettov park, Úder blesku
Zdroj: Webnoviny.sk – Po údere blesku pri Bielom dome vo Washingtone zomreli dvaja ľudia, ďalší dvaja bojujú o život (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
V Sjevjerodonecku horí závod Azot, pred bombardovaním sa v ňom ukrývali stovky civilistov
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií