fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Macrona inaugurovali na druhé funkčné obdobie, sľúbil kroky na zabránenie ruskej eskalácie na Ukrajine

Prezident sľúbil podniknutie krokov na posilnenie postavenia Francúzska či zmierňovanie sociálneho napätia.

Máte tip? napíšte nám mailom

7.5.2022 (Webnoviny.sk) – Francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona v sobotu inaugurovali do úradu hlavy štátu na druhé funkčné obdobie. V prejave sľúbil podniknutie krokov na zabránenie ďalšej eskalácii ruskej vojny na Ukrajine.

Okrem toho uviedol, že sa sústredí na posilnenie postavenia Francúzska a Európy na svetovej scéne. Macrona na druhé päťročné funkčné obdobie zvolili 24. apríla v druhom kole volieb, v ktorom porazil krajne pravicovú protikandidátku Marine Le Penovú.

Fotogaléria: Emmanuel Macron

Macron zároveň vyhlásil, že bude hľadať „férovú metódu” vládnutia v krajine a zmierňovania sociálneho napätia tým, že vláda a parlament budú spolupracovať s odborármi, združeniami a ďalšími predstaviteľmi politického, ekonomického, spoločenského a kultúrneho sveta.

Viac k témam: Francúzsky prezident, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Macrona inaugurovali na druhé funkčné obdobie, sľúbil kroky na zabránenie ruskej eskalácie na Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií