fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Európska únia pošle Ukrajine ďalších 600 miliónov eur, ide o úver s cieľom stabilizovať krajinu v kritických časoch

Od začiatku ruskej invázie poskytla EÚ na pomoc Ukrajine už 4,1 miliardy eur.

Máte tip? napíšte nám mailom

20.5.2022 (Webnoviny.sk) – Európska únia (EÚ) v piatok pre Ukrajinu uvoľnila 600 miliónov eur v rámci makrofinančnej pomoci. Ide o dlhodobé úvery za veľmi priaznivých podmienok.

Informovala o tom na svojej internetovej stránke Európska komisia (EK), ktorá uviedla, že táto pomoc zväčšuje makroekonomickú stabilitu Ukrajiny a podporuje pokračovanie činnosti štátu v kritickom okamihu.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

„V tomto extrémne náročnom období EÚ neochvejne podporuje Ukrajinu a jej odvážny ľud. V piatok sme uvoľnili 600 miliónov eur v rámci núdzovej makrofinančnej pomoci na pokrytie akútnych finančných potrieb Ukrajiny,“ uviedla šéfka EK Ursula von der Leyenová.

„Európa neustupuje od podpory Ukrajiny, ktorá čelí neúprosnej vojenskej agresii zo strany Ruska,“ povedal výkonný podpredseda EK pre ekonomiku Valdis Dombrovskis. Dodal pritom, že od začiatku ruskej invázie EÚ poskytla na pomoc Ukrajine a jej ľudu už 4,1 miliardy eur.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Finančná pomoc, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Európska únia pošle Ukrajine ďalších 600 miliónov eur, ide o úver s cieľom stabilizovať krajinu v kritických časoch © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Prezident Zelenskyj označil Macrona za skutočného priateľa Ukrajiny
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií