fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Mádlov najnovší režisérsky počin: Film Na streche je o nezvyčajnom priateľstve. Uvidíme aj Slovákov

Máte tip? napíšte nám mailom

Osamelý starnúci muž objaví na streche svojej bytovky skrývajúceho sa Vietnamca. Taká je základná zápletka snímky Na streche, ktorá je druhým celovečerným filmom v réžii známeho českého herca Jiřího Mádla.

Do našich kín príde 7. februára a tešiť sa môžeme aj na slovenské herecké zastúpenie.

https://www.instagram.com/p/BnBIWPcBWAD/?utm_source=ig_web_button_share_sheet

Profesor Rypar (Alois Švehlík) poskytne vo filme dočasné útočisko unikajúcemu Songovi (Duy Anh Tran). Môžu takto odlišní ľudia vôbec zdieľať jeden priestor bez toho, aby nastala katastrofa? Pomôže im v tom ich drzý plán? Spolužitie nevraživého pána a mladíka, ktorý hľadá východisko zo zúfalej situácie v neznámom meste, prináša mnoho tragikomických situácií, ale aj prekvapivých nápadov a riešení. Každý z nás totiž potrebuje, aby ho niekto potreboval.

Česi, Vietnamec aj Slovenka. Herecké zastúpenie je pestré

Okrem ústrednej dvojice sa v trpko-sladkom komediálnom príbehu objaví napríklad aj hviezdny Vojtech Dyk, ale tiež vychádzajúca slovenská hviezda Mary Bartalos (predtým Havranová). Tú preslávila rola milej učiteľky v škôlke Lindy v pôvodnom slovenskom seriáli Oteckovia. Najnovšie hrá aj v trileri Trhlina (v kinách od 24. januára), nakrútenom podľa rovnomennej knihy Jozefa Kariku o záhadných zmiznutiach ľudí v lesoch Tribečského pohoria. Ansámbel doplní pôvodom slovenský herec Adrian Jastraban (narodil sa v Banskej Bystrici), ktorý už roky úspešne pôsobí v českej filmovej i seriálovej tvorbe.

Prečítajte si tiež:
Spodná bielizeň je vizitkou ženy: Ako si správne vybrať?

 

„Na streche je príbeh o stretnutí s niekým, koho považujeme za cudzinca, môže však byť súčasťou, ktorá nám chýba. Ak máte parťáka, môže byť život zatratenca, ktorého nikto nechce, celkom zábavný. Trocha ilegálneho správania s úmyslom niekomu pomôcť je motorom tohto filmu,“ hovorí o svojej novinke režisér Jiří Mádl.

Koprodukčný film Na Streche vznikol v produkcii českej spoločnosti Dawson Films a koprodukcii Českej televízie, Barrandov Studia či innogy, slovenskú stranu zastupovala producentka Barbara Janišová Feglová zo spoločnosti Hitchhiker Cinema, ďalej spoločnosť InVestito a RTVS. Film vznikol s podporou českého Státního fondu kinematografie, slovenského Audiovizuálneho fondu, Nadačného fondu Praha, pod záštitou starostky Prahy 2 Mgr. Jany Černochovej a s podporou programu Kreatívna Európa – MEDIA. Do kín snímku uvedie distribučná spoločnosť Continental film.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií