fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Mádlov najnovší režisérsky počin: Film Na streche je o nezvyčajnom priateľstve. Uvidíme aj Slovákov

Osamelý starnúci muž objaví na streche svojej bytovky skrývajúceho sa Vietnamca. Taká je základná zápletka snímky Na streche, ktorá je druhým celovečerným filmom v réžii známeho českého herca Jiřího Mádla.

Do našich kín príde 7. februára a tešiť sa môžeme aj na slovenské herecké zastúpenie.

https://www.instagram.com/p/BnBIWPcBWAD/?utm_source=ig_web_button_share_sheet

Profesor Rypar (Alois Švehlík) poskytne vo filme dočasné útočisko unikajúcemu Songovi (Duy Anh Tran). Môžu takto odlišní ľudia vôbec zdieľať jeden priestor bez toho, aby nastala katastrofa? Pomôže im v tom ich drzý plán? Spolužitie nevraživého pána a mladíka, ktorý hľadá východisko zo zúfalej situácie v neznámom meste, prináša mnoho tragikomických situácií, ale aj prekvapivých nápadov a riešení. Každý z nás totiž potrebuje, aby ho niekto potreboval.

Česi, Vietnamec aj Slovenka. Herecké zastúpenie je pestré

Okrem ústrednej dvojice sa v trpko-sladkom komediálnom príbehu objaví napríklad aj hviezdny Vojtech Dyk, ale tiež vychádzajúca slovenská hviezda Mary Bartalos (predtým Havranová). Tú preslávila rola milej učiteľky v škôlke Lindy v pôvodnom slovenskom seriáli Oteckovia. Najnovšie hrá aj v trileri Trhlina (v kinách od 24. januára), nakrútenom podľa rovnomennej knihy Jozefa Kariku o záhadných zmiznutiach ľudí v lesoch Tribečského pohoria. Ansámbel doplní pôvodom slovenský herec Adrian Jastraban (narodil sa v Banskej Bystrici), ktorý už roky úspešne pôsobí v českej filmovej i seriálovej tvorbe.

 

„Na streche je príbeh o stretnutí s niekým, koho považujeme za cudzinca, môže však byť súčasťou, ktorá nám chýba. Ak máte parťáka, môže byť život zatratenca, ktorého nikto nechce, celkom zábavný. Trocha ilegálneho správania s úmyslom niekomu pomôcť je motorom tohto filmu,“ hovorí o svojej novinke režisér Jiří Mádl.

Koprodukčný film Na Streche vznikol v produkcii českej spoločnosti Dawson Films a koprodukcii Českej televízie, Barrandov Studia či innogy, slovenskú stranu zastupovala producentka Barbara Janišová Feglová zo spoločnosti Hitchhiker Cinema, ďalej spoločnosť InVestito a RTVS. Film vznikol s podporou českého Státního fondu kinematografie, slovenského Audiovizuálneho fondu, Nadačného fondu Praha, pod záštitou starostky Prahy 2 Mgr. Jany Černochovej a s podporou programu Kreatívna Európa – MEDIA. Do kín snímku uvedie distribučná spoločnosť Continental film.

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií