fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Východniarski fanúšikovia skupiny ABBA sa majú na čo tešiť. Budúci rok k nim zavíta muzikál Mamma Mia!

Máte tip? napíšte nám mailom

Vo februári 2019 legendárne hity švédskej štvorice zaznejú na doskách divadiel na východe našej krajiny. Slovenská verzia svetoznámeho muzikálu má ambíciu dostať sa bližšie k svojim fanúšikom na druhom konci Slovenska.

Ide o mestá Poprad (20. 2.), Bardejov (23. 2.), Prešov (27. 2.) a Michalovce (2. 3.).

Bratislavské Divadlo Nová scéna (DNS) uviedlo v novembri minulého roka slovenskú premiéru muzikálu Mamma Mia!, jedného z najúspešnejších a najhranejších muzikálov, ktorý sa od londýnskej premiéry 6. apríla 1999 uvádza po celom svete. Stal sa fenoménom a zožal obrovský divácky úspech. Hral sa v 40 krajinách sveta, v 22 jazykoch, a vraj sa každý deň odohrá minimálne sedem predstavení najmenej na troch kontinentoch. To je paráda, nie?

Od bratislavskej premiéry s originálnymi slovenskými textami od Martina Sarvaša je u nás permanentne vypredaný, a my sa tomu vôbec nečudujeme. Nesmrteľné hity švédskeho zoskupenia ABBA, ktoré tvoria Agnetha Fältskogová, Anni-Frid Lyngstadová, Björn Ulvaeus a Benny Andersson, nás dvíhajú zo stoličiek. Odmalička máme do pamäti vryté piesne, ako Mamma Mia, Money Money Money, Dancing Queen, Waterloo či SOS.

Generálna riaditeľka DNS Ingrid Fašiangová pre TASR: „Teší nás, že jednu z úspešných inscenácií Divadla Nová scéna  môžeme uviesť pre divákov, pre ktorých je cesta k nám, do Bratislavy, vzdialená. Muzikál Mamma Mia! je symbióza vynikajúcich profesionálnych výkonov, realizačného stvárnenia a skvelých pesničiek v sprievode živého orchestra. Preto veríme, že počas budúcej zimy prinesieme na východné Slovensko aj kus letnej atmosféry a relaxu.“

Na koho sa môžeme tešiť?

Hlavnú postavu Donnu, ktorú v rovnomennom filme stvárňuje vynikajúca Meryl Streep, si zahrá Katarína Hasprová/Soňa Norrisová. Donninu dcéru Sofiu hrajú v alternácii Romana Dang Van a Miroslava Drínová. Z ostatných postáv spomenieme napríklad Marcela Ochráneka, Petra Kočiša, Martina aj Dušana Kaprálika, Zuzanu Vačkovú, Janu Hubinskú alebo Patrika Vyskočila. Takisto nemôžeme opomenúť fakt, že zážitok z predstavenia umocňuje aj živý orchester.

O úlohe Donny pre TASR povedala Katarína Hasprová: „Je to postava, ktorá má v sebe všetky farby, má humor, dramatično, nehu, poplačem si, zasmejem sa, vyšantím, cez ňu ide aj celý príbeh. Nie je to fráza, je to jedna z mojich top životných rolí, som veľmi šťastná. Je to náročné, mohla by som povedať, koľko už mám za sebou, ťažké a tanečné muzikály, tu idem akoby od začiatku, lebo zas je to niečo nové, máme čo robiť, v zákulisí sme zadýchané, musíme trénovať aj mimo.“

Mamma Mia! vo filme

Na motív muzikálu vznikol v roku 2008 aj rovnomenný film s Meryl Streep v hlavnej úlohe, ktorá kvôli tejto role schudla 10 kg, a preslávil aj dovtedy málo známu Amandu Sayfried. Tá stvárnila 20-ročnú Sophiu. A ako to pri natáčaní filmov býva, Mamma Mia! dala dokopy Amandu s jej filmovým kolegom Dominicom Cooperom, ktorý kvôli nej opustil svoju priateľkou, s ktorou bol neuveriteľných 20 rokov. Ach, tá láska!

Prečítajte si tiež:
Rádio Aktual končí! Od 1. júna sa naladíme na jazz

DVD Mamma Mia! je najpredávanejším DVD všetkých čias a celkovo ide o najúspešnejší filmový muzikál. Vo Veľkej Británii sa stal najziskovejším filmom, predbehol aj Titanic.

Po 10 rokoch od uvedenia filmu Mamma Mia! sa majú na čo tešiť aj filmoví fanúšikovia, pretože 20. júla 2018 bude mať svetovú premiéru Mamma Mia! s podtitulom Here we go again.

Už sa nevieme dočkať!

Zdroje: TASR, Divadlo Nová scéna

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií