Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Poliaci zadržali ozbrojeného Rusa, 41-ročný muž prišiel ilegálne z Bieloruska

Poľské médiá informovali, že muž nebol ozbrojený a bol v civile.

8.5.2024 (SITA.sk) – Poľskí bezpečnostní predstavitelia v stredu uviedli, že zadržali 41-ročného muža z Ruska a vypočúvajú ho po tom, ako ilegálne pricestoval z Bieloruska.

Dezertér alebo špión?

Námestník ministra vnútra Czeslaw Mroczek uviedol, že úrady sa snažia zistiť, či ide o dezertéra z ruskej armády, ktorý sa „snaží utiecť pred hrôzami vojny“, alebo či bol poverený plnením tajných úloh v Európskej únii pre Rusko.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Musíme zistiť, aké boli jeho úmysly,“ povedal Mroczek. „Otázka je, či tu máme do činenia s niekým, kto plnil úlohy pre ruské (tajné) služby.“

Ozbrojený a v civile

Poľské médiá informovali, že muž nebol ozbrojený a bol v civile, no mal pri sebe písomnú zmluvu s ruskou armádou, ktorá zahŕňala účasť na akciách, ktoré sú súčasťou totálnej vojny Ruska proti Ukrajine.

K zadržaniu došlo v čase, keď sa poľský premiér Donald Tusk stretával s najvyššími bezpečnostnými predstaviteľmi pre údajné ruské vplyvy v Poľsku a jeho vedení.

Tento vývoj nastal tiež krátko po tom, čo kontroverzný poľský sudca, ktorý mal prístup k citlivým informáciám, tento týždeň prebehol do Bieloruska, čo Tusk označil za „velezradu“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v máji (fotografie)

Viac k témam: poľský premiér, Ruská špionáž, rusko-ukrajinský konflikt, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Poliaci zadržali ozbrojeného Rusa, 41-ročný muž prišiel ilegálne z Bieloruska © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií