fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Marek Krajčí: Vláda by mala obnoviť od 8. februára núdzový stav a zaviesť ďalší zákaz vychádzania

Máte tip? napíšte nám mailom

Situácia ohľadne koronavírusu sa na Slovensku zlepšuje, informoval o tom v piatok Minister zdravotníctva

Marek Krajčí. Podľa jeho slov je však v nemocnici stále veľa pacientov. Klesol však počet vykonaných PCR testov z 19% na 15% a antigénnych testov z 3% na 2%.

Medzi horšími okresmi nakoniec skončila aj Nitra a Bratislava

Medzi horšími okresmi nakoniec skončila aj Nitra a Bratislava, informoval minister. Doteraz tieto okresy neboli medzi rizikovými, pretože ministerstvo ešte nemalo všetky dáta z testovania, tie tam postupne dopĺňali.

Krajčí však informoval, že Bratislava ani Nitra nemusia robiť ďalšie kolo testovania. Minister však upozornil, že od 8. februára začína platiť COVID automat a občania aj tak budú v rizikových okresoch potrebovať negatívny test na cestu do práce.

Obnovenie núdzového stavu

Minister zdravotníctva povedal, že vláda by mala obnoviť od 8. februára núdzový stav a zaviesť ďalší zákaz vychádzania. Tiež by mali platiť výnimky pre tých, ktorí budú mať negatívny test na ochorenie COVID-19 alebo sa preukážu, že prekonali ochorenie.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj MZSR
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií